Sa oled siin

Riigi asemel ulatas abikäe ettevõtja

  • Ortopeediline tald. Allikas: feetrelief.com

 

 

Kõndimiseks vajalikke ortopeedilisi saapaid soodustusega ei saa, sest maavalitsusele ette nähtud toetusrahad on otsas, kuid abivajajale tuli appi tootja.

Ortopeedilisi jalanõusid müüb Tartus tänu riigi toetusele soodustusega OÜ Jalaexpert. Ettevõtte klient Riina Soidla ütles, et vajab kõndimiseks ortopeedilisi saapaid spetsiaalsete jalga toetavate sisetaldadega. Sobivad saapad maksavad 160 eurot ja taastusravi arsti Maire Audova saatekirja ning Tartu maavalitsusest väljastatud isikliku abivahendi kaardi alusel on Soidlal õigus saada need poole soodsamalt. Aga riigi toetuseks ette nähtud rahad on otsas.

OÜ Jalaexpert töötaja Liis Lamsoni sõnul on ette nähtud toetusrahade otsa lõppemine esimese poolaasta jooksul tavaline. Lamson ütles, et kallite ortopeediliste saabaste asemel müüdi Riina Soidlale 50% soodsamad tallatoed firma riisikol. „Vähemalt saime inimesele hädavajaliku abivahendi väljastada,“ ütles Lamson. Ta selgitas, et tallatoed on saabastest soodsamad ja Soidla omaosalus kattis suurema osa ettevõtte omahinnast. Samas ütles Lamson, et kui riik lisaraha ei väljasta, tegeles Jalaexpert Soidla olukorras justkui heategevusega.

Peaminister Taavi Rõivas lubas 1. oktoobri Vabariigi Valitsuse pressikonverentsil soodushinnaga abivahendite väljastamise probleemi lahendamist ja lisaraha väljastamist. Rõivas allkirjastas vastava käskkirja 10. oktoobril. Selle alusel pidi sotsiaalministeerium eraldama Eesti maavalitsustele täiendavad 1,2 miljonit eurot abivahendite soodushinnaga müümiseks.

Praegu aga ortopeedilisi saapaid Tartu maavalitsuse toetusel osta ei saa, kinnitasid OÜ Jalaexperdi töötajad. Nende töö teeb praegune olukord hoopis keerulisemaks. Töötaja Lamsoni sõnul on peaministri lubadusi uudistest lugenud klientidele raske öelda, et siiski ei ole võimalik soodushinnaga abivahendeid väljastada.

Tartu maavalitsuse haridus- ja sotsiaalosakonna juhataja asetäitja Aime Koger ütles, et lisarahad peaksid saabuma selle aasta novembri lõpus või detsembri alguses. Ta täpsustas, et Tartumaa abivajajatele väljastatakse 136 tuhat eurot ja OÜ Jalaexpert peaks teadma, et neile on sellest summast ette nähtud 20 tuhat eurot. Koger arvas, et Soidlale väljastati soodushinnaga tallatoed läbimõeldult ja ettevõte saab omaosaluse riigi eraldatud lisarahadest tagasi.

Märksõnad: 
Eesti
Toimetaja: 
Jaanus Vogelberg

Lisa kommentaar