Sa oled siin

Riigikogu võttis vastu kooseluseaduse

  • Eero Vabamägi/EPL

Täna hommikul Riigikogus toimunud kooseluseaduse eelnõu kolmandal lugemisel võeti seadus vastu 40 poolthäälega, lõpphääletusel kohal olnud 88 saadikust hääletas seaduse vastu 38. 
 
Uus seadus annab nii eri- kui samasoolistele paaridele õiguse oma kooselu ametlikult registreerida. Kooseluseadus hakkab kehtima 1. jaanuaril 2016. aastal. Enne hääletamist toimunud sõnavõttudel lausus Keskerakonna liige Kadri Simson, kes oli ka üks eelnõu algataja, et Keskerakonna fraktsioonis hääletab igaüks nii nagu sisetunne lubab. 
 
Simson lisas ka, et mõlemat seisukohta tuleks siiski aktsepteerida. Isamaa ja Res Publica Liitu kuuluv Kaia Iva sõnas, et seaduseelnõu vastuvõtmisega võiks veel 
oodata, sest seaduse tutvustamisel ei oldud tema sõnul ausad. Iva ütles, et eelnõu kaitsjate sõnul, ei anna seadus samasoolistele paaridele õigust lapsendamiseks, kuid see seadus ju annab selle õiguse. 
 
Euroopas on 50 iseseisvat riiki, Eesti on neist 25. riik, kes hääletas mingis vormis samasooliste kooselu seadustamise poolt.

Toimetaja: 
Mattias Tammet

Kommentaarid

See on vist näide kõige kiretumast, neutraalsemast ja objektiivsemast kirjatükist, mis kooseluseaduse kajastamisel tehtud. Tubli!
Pildi puhul on muidugi küsimus, et kellele EPL arve esitab, sest meil ei ole luba ka autorile viidates kasutada pilti. Mõne illustreeriva riigikogu pildi annab alati otsida Wikipediast.

Lisa kommentaar