Absoluutset turvalisust ei ole võimalik mitte kunagi tagada, kuid riigikogu täiustab oma turvameetmeid pidevalt
Liisa Pakosta, riigikogu liige

Sa oled siin

Riigikogulased peavad Eesti parlamendihoonet turvaliseks

  • Kutsumata külalistel on parlamendihoonesse keeruline siseneda. Foto: Dilas25/Wikimedia

 
Riigikogu liikmete ning politsei- ja piirivalveameti hinnangul ei ole Kanadas, Ottawa osariigis toimunud tulistamise pärast põhjust valvemeetmetele lisatähelepanu pöörata.
 
Riigikogu liikme Liisa Pakosta sõnul tunneb ta end Eesti parlamendihoones turvaliselt, sest võõra isiku jaoks on riigikogusse sisenemine väga keeruline. “Absoluutset turvalisust ei ole võimalik mitte kunagi tagada, kuid riigikogu täiustab oma turvameetmeid pidevalt,“ lausus Pakosta.
 
Ta lisas, et kevadel Eesti-Kanada sõprusrühmaga Ottawa parlamendimaja külastades märkas ta, et meie riigikogu hoone on võrreldes Kanada omaga palju paremini turvatud. Pakosta sõnul sarnaneb Eesti parlamendihoonesse sisenemine lennuki peale minemisega, kuid Ottawas puudusid taolised karmid turvameetmed.
 
Pakosta on arvamusel, et ükski terrorilaadne rünnak meid praegu ei ohusta, kuid terrorismi ennetavad tegevused ei peaks kindlasti olema vaid füüsilised. Tema sõnul on palju olulisem rahvusvaheline koostöö.
 
Riigikogu liige Valdo Randpere ütles, et Ottawas toimunu on traagiline, kuid Eesti on rahulik paik ja otsest terrorismiohtu siin ei ole. Randpere lisas, et kui võrrelda Eestit näiteks Soomega, siis ei ole meil õnneks esinenud isegi koolitulistamisi.
 
Randpere hinnangul on meie turvameetmed praegu piisavad. Tema sõnul karmistati riigikogu hoone turvameetmeid oluliselt pärast seda, kui 2011. aastal pääses mitusada õpetajat streigi ajal ilma politsei teadmata parlamendihoonesse.
 
Riigikogu riigikaitsekomisjoni liige Marianne Mikko usub, et Ottawas toimunu pärast ei ole vaja meie julgeolekule lisatähelepanu pöörata. Ta lisas, et ei ole tarvis üle reageerida.
 
Põhja prefektuuri valvebüroo juht Aivar Ridamäe ütles, et politsei jälgib ohuhinnangute kujundamisel maailmas toimuvat. Samas ei näe ta Ottowa sündmustest tulenevalt põhjust politsei- ja piirivalveameti turvatavatel objektidel valvemeetmeid muuta.

Toimetaja: 
Siim Kaasik

Lisa kommentaar