Kui sa täna oma piima ära ei müü, siis homme on see hapu
Sulev Kuus, Tartumaa Piimatootjate Ühistu juhatuse liige

Sa oled siin

Riik on piimatootjad nurka surunud

  • Lehmi tuleb lüpsta igapäevaselt, hoolimata sellest, et piima pole kuhugi müüa. Foto: freeimages.com

Euroopa Liit annab Eesti piimatootjatele Venemaa sanktsioonide leevenduseks ligi seitse miljonit eurot, kuid Eesti riigi panus olukorra parandamiseks on Tartumaa piimatootjate hinnangul nullilähedane.
 
Eesti kümne suurima piimatootja hulka kuuluva AS Tartu Agro juhi Aavo Möldri sõnul on Euroopa Liidu rahadest abi, kuid kõikide piimatootjate muresid see ei lahenda. “Riik võiks ka õla alla panna ja maksta näiteks lisatoetusi, kuid praegu tuleb ainukene abi Euroopast,” lausus Mölder.
 
Möldri sõnul on piima hind kevadest alates tohutult langenud. “Varem sai tonni piima eest 400 eurot, aga nüüd ainult 250 eurot,” selgitas ta. Mölder lisas, et ühe tonni piima tootmiseks kulub aga ligikaudu 300 eurot.
 
Mölder ütles, et tema töötajad oleksid pidanud pea kaks nädalat tagasi palka saama, kuid raha selle maksmiseks ei ole. “Põllumehe aus töö ei tasu enam ammu ära ning väikesed tootjad peavad oma tegevuse ilmselt lõpetama,” märkis Mölder.
 
Tartumaa Piimatootjate Ühistu juhatuse liikme Sulev Kuusi sõnul on Eesti riigi ja põllumajandusministeeriumi panus piimatootjate olukorra parandamiseks nullilähedane. “Kui sa täna oma piima ära ei müü, siis homme on see hapu,“ lausus Kuus.
 
Põllumajandusministeeriumi pressiesindaja sõnul teevad ministeeriumis töötavad inimesed omalt poolt kõik, et piimatootjate olukorda parandada. “Kavas on üle vaadata otsetoetuste võimalused ning ministeerium kasutab kõiki riigi kontakte, et soodustada uutele turgudele sisenemist,” lausus pressiesindaja. 

Toimetaja: 
Siim Kaasik

Lisa kommentaar