Sa oled siin

Ruunipizza koorem langes Armastuse õlgadele

Mõnekümne tuhande eurone võlg, toidukoha kõrge rendihind ja endiste omanike tervislikud põhjused sundisid juunikuus Tartu Rüütli tänava alguses asuva Ruunipizza ja Pannkoogikohviku omanikke müüma söögikoha konkurendile Armastuse kohvikust.
 
 Ruunipizza ja Pannkoogikohviku endised omanikud Irene ja Bert Sargla juhtisid Ruunipizza ja Pannkoogikohvikut 21 aastat, kuid selle aasta jaanuaris tuli neile mõte kohvik maha müüa. Irene Sargla rääkis, et kohviku pidamine oli tema elutöö, kuid tervislikel põhjustel tuli müümise mõte teoks teha. Endised omanikud sõlmisid 1. juunil lepingu Tairi Leisiga, kellele kuulub Rüütli tänaval asuv kohvik Armastus.
 
Leis rääkis, et Ruunipizza ja Pannkoogikohviku võlgadest ei teadnud ta ostmise ajal mitte midagi. “Nad ei teadnud vist ise ka. Või vähemalt mitte seda, et see summa nii suur on,” sõnas ta. “Metsikud võlad, mida mina pean kinni maksma.”
 
Bert Sargla ütles, et nad müüsid kohviku koos võlgadega ja Leis pidi seda teadma. “Ütlesime, et on võlad. Suuremate võlgade kohta oli tehtud maksegraafik, iga kuu tuleb tasuda kindel summa,” ütles ta.
 
Leis rääkis, et suurem osa Ruunipizza ja Pannkoogikohviku endistest töötajatest lahkus tööpostilt pärast omaniku vahetust. “Töötajad ei teadnud omaniku muutusest midagi, see oli neile ootamatu,” sõnas ta. “Võimaldasin neil jääda, kuid minu tingimustel  – tööd peab tegema.”
 
Leis ütles, et kõigil on raske muutustega harjuda. “Mina vastutan selle eest, et see laev vee peal püsiks, kui auke kinni ei panda, kust see vesi sisse tuleb, siis on laev põhjas ja ongi kõik,” lausus Leis.
 
Leis otsustas toidukoha nime jätta peaaegu samaks – Ruuni kohvik.
 
Irene Sargla sõnul oli see suur viga. “Me uskusime, et uus omanik tahab jätkata meie tööd, kuid ilmselt ei saanud ta meist täpselt aru,” lausus Sargla. Ta lisas, et kohviku nime muutmine oleks olnud aus klientide suhtes, sest just uus nimi annab klientidele sõnumi, et on toimunud muutused.
 
Ruunipizza ja Pannkoogikohviku eesmärk oli pakkuda tervislikku veganitoitu. uus omanik Leis rääkis, et tema plaan on endiselt hoida kohvikus tähtsal kohal veganitoitu.
 
Ruunipizza ja Pannkoogikohviku eesmärk oli pakkuda tervislikku veganitoitu. Tairi Leis rääkis, et tema plaan on endiselt hoida kohvikus tähtsal kohal veganitoitu. “Valik on väiksem, kuid kvaliteet on tõusnud,” sõnas ta uue menüü kohta. Leis lisas, et uue menüü koostamisel oli abiks endine täistaimetoitlasest kokk, kes pani enda maitseeelistuste järgi kokku veganipitsade menüü.
 
Leis rääkis, et Ruuni kohviku tulevikuplaanid on suured. “Varsti tuleb koht broneerida, kui keegi soovib suurema seltskonnaga kohvikusse tulla,” lausus ta. 

Märksõnad: 
Uudised