Sa oled siin

Sõpruse sild vajab remonti

  • Sõpruse sild. Allikas: www.googlemaps.com
    Sõpruse sild. Allikas: www.googlemaps.com

Tartul pole piisavalt raha laguneva Sõpruse silla ümberehitamiseks, selle asemel uuendatakse kesklinnas paiknevaid sildu. 

Sõpruse silla piiretelt ja tänavavalgustuspostidelt on värv maha kulunud ning metallist osad roostetavad. Silla jalgrattatee on auklik ning mõnest kohast turritab välja metallist armatuur. Autoteed on parandatud eri värvi katetega, lisaks on sild kaetud grafititega. 

„Sõpruse sild on ikka katastroofiliselt kehvas seisus!“ kirjutas linnaelanik Andrei Skovorodin eile Tartu Facebooki gruppi, kuhu linn postitas teate Turusilla hooldustöödest. Skovorodin liikleb Karlova linnaosa Annelinnaga ühendaval sillal tavaliselt jalgrattaga ning tema arvates meenutab see tee kuumaastikku. 

Sõpruse sild on kahe nädala pärast toimuva Tartu linnamaratoni võistlusraja osa, mistõttu ületab sel päeval silda mitu tuhat võistlejat. Linnamaratoni võistluste direktor Indrek Kelk tunnistas, et silla kulunud välimus riivab silma. Teda häirib eelkõige lagunenud kõrge piirdekivi, mis eraldab jalakäijate teed autodest. Lisaks teeb Kelku rahulolematuks hoolitsemata rattatee. 

Tartu teedeteenistuse juhataja Urmas Metsa sõnul lapiti autoteed tänavu odava asfaldiseguga. „Praeguse katte olukord on ikkagi kehvakene ja kaua see vastu ei pea,” tunnistas ta. Metsa sõnul sõidab ööpäeva jooksul üle silla ligi 30 000 autot. Teedeteenistuse juhataja lisas, et silla ümberehitus on nii kaua edasi lükkunud, et järgmisel aastal tuleks kindlasti vahetada välja nii ratta- kui ka sõidutee katted. 

Tartu abilinnapea Valvo Semilarski ütles, et Sõpruse sild vajab põhjalikku remonti, aga parandustööd ei mahu praegu linna eelarvesse. Tema sõnul hakkab linn silda uuendama ilmselt 2020. aastal, kuid võimalusel proovivad nad seda plaani eelarves ettepoole liigutada. 

Tuleval aastal on linnal kavas alustada Kaarsilla parandamist. Semilarski hinnnagul on ka see sild väga halvas seisus, näiteks on vaja välja vahetada elektrijuhtmed ning ohutumaks teha jalgratturite mahasõit. Kaarsilla parandustööd lähevad maksma kuni miljon eurot. 

Tartu teedeteenistuse tee-ehituse peaspetsialisti Siim Mitti sõnul maksaks Sõpruse silla täielik uuendamine ligi kümme miljonit eurot. Mitti hinnangul pole mõtet hakata silda osade kaupa lappima ega roostes osasid üle värvima, kui silla rekonstrueerimine on niikuinii kavas. Ainuüksi piirete värvimisele kuluks ligi 35 000 eurot. Lähiaastatel on Mitti kinnitusel plaanis seal teha vaid hädavajalikke hooldustöid. 

Sel suvel sai Võidu sild kujundusvalgustuse ja esmaspäevani on hooldustöödeks suletud Turusild. Turusilla parandamise eelarve oli 60 000 eurot, selle hulgas on silla värvimine ja laevakujulise tuulelipu õlitamine. 

 

Märksõnad: 
Uudised

Lisa kommentaar