Sa oled siin

Saaremaa ralli korraldajad nõuavad lisapraami

Saaremaa ralli on kuu aja pärast ukse ees, ent ralli korraldajate soovil ei ole TS Laevad siiani lisanud parvlaeva graafikusse kolmandat ehk lisapraami.
 
Saaremaa ralli ühe korraldaja Toomas Sepa sõnul on nad TS Laevadele rääkinud kevadest saati, et vaja on kolme suurt praami, et kõik rallihuvilised võistlusest osa saaks. Ta lisas, et praegu nad ei saa veel kindlalt öelda, kas lisapraam tuleb või ei.
 
Samuti märkis Sepp, et Tallinn–Kuressaare lennuliin oluliselt ei aita, kuna lennukile mahub kuni 20 inimest. “Põhirahvas on ikkagi see, kes tuleb praami ja autodega,” lisas ta.
 
TS Laevade turundus- ja kommunikatsiooniosakonna juhataja Sirle Arro sõnul on nädalavahetusel, mil toimub Saaremaa ralli, planeeritud sõidugraafik juba nii, et populaarsematel aegadel sõidavad kaks laeva, parvlaevad Piret ja Tõll, ning väljumised on iga 35 minuti järel. “TS Laevad on valmis lisareise tegema ka kolmanda laeva Regulaga, kui selleks peaks tekkima vajadus ning riik leiab võimaluse lisareise tellida,” lausus Arro. Ta lisas, et lisareiside vajadus sõltub nõudlusest, mida muu hulgas näitab eelmüügist müüdud e-piletite hulk. Arro sõnul läbirääkimised majandus- ja kommunikatsiooniministeeriumiga käivad.
 
Sepa sõnul käis aastatel 2015 ja enne seda Saaremaa ralli ajal kaks suurt ja üks väljapool graafikut sõitev praam. Eelmise aasta 1. oktoobril toimus operaatorivahetus: Väinamere Liinidelt võttis parvlaevaliikluse opereerimise üle TS Laevad ja lisapraam ralliaegsest graafikust kadus.
 
Rallihuvilise Vahur Trei sõnul on Saaremaalt lahkumisega alati jama olnud, sest tagasi lähevad kõik pühapäeval. “Siis juhtub see, et Kuivastu on nii umbes, et need, kes maha tulevad, need ei saa enam praami pealt välja, sest tropp on juba ees,” lausus Trei. Ta lisas, et kolmas praam on vajalik.
 
Kuu aega enne rallit on parvlaevaliikluse kodulehe praamid.ee andmetel 15. oktoobril Kuivastu–Virtsu liinil tagasisõidupiletid välja müüdud ajavahemikus 11.25–16.25.
 
Kuressaare linnapea Madis Kallase sõnul ei jõua kaks uut parvlaeva sellises koguses autosid ja inimesi üle vedada, kui on Saaremaale tulla soovijaid. Samuti lisas linnapea, et kui võtta aluseks 2017. aasta suvi, kui kasutati kolme suurt parvlaeva suvi läbi, siis sellise olukorraga võiks tulevikus rahule jääda. “Paraku me ei tea, kas kolmas praam tuleb, ja seega peame leppima kahega,” lausus Kallas.
 
Tänavusele juubelirallile on korraldaja Sepa sõnul oodata umbes 15 000 rallisõpra. “Eks see praamiliiklusest sõltub,” lisas Sepp.
 
Saaremaa rallist, mis toimub 13.–14. oktoobrini, võtab sel aastal osa autoralli MMil kolmandat kohta hoidev saarlane Ott Tänak. Võistlusele on registreerinud 187 ekipaaži, mis on senine rekord. Eelneval aastal oli registreerunud rallipaare 130.

Märksõnad: 
Uudised

Lisa kommentaar