Iseteenindavas kirbuturus toovad kauba kohale kliendid, rendivad omale müügiboksi ning seejärel müüb pood asjad ise maha. 

Sa oled siin

Sarapuu kirbukas laieneb Tallinnasse

Sarapuu kirbukas on iseteenindav kirbuturg, mida fännid tembeldavad Tartu parimaks. Kuigi nad on Kivilinnas alles aasta aega tegutsenud, avavad nad detsembrikuu alguses teise, enam kui 300 boksiga turu Tallinnas.
 
Kirbuka omaniku Helen Külleneni sõnul läheb neil väga hästi ja nad on saanud palju positiivset tagasisidet. Kui võrrelda näiteks paljude teiste Tartu kirbuturgudega, kus leiduvad vabad boksid, siis Sarapuu kirbuturg on nii populaarne, et ühe müügiboksi ootejärjekord on lausa kaks kuud.

“Eesti inimene on väga hakkaja. Kui keegi midagi teeb, siis teevad kohe teised ka, aga meil on natuke liiga palju neid hakkajaid,” arvab Lill. 

Küllenen rääkis, et Tallinn on suur linn, mille turul on kindlasti potentsiaali. Laienemise idee on olnud juba pikemat aega ning mõte oli alguses Lätti minna, kuid seejärel otsustati, et see oleks liiga suur ettevõtmine. Tallinnas kohta otsides leidsid nad Juurdeveo tänaval oma Tartu turu hoonele väga sarnase kahekorruselise maja. “Siis otsustasimegi, et teeme ära,” ütles omanik Helen Küllenen.
 
Kirbuka suure edu saladus on Helen Külleneni sõnul esiteks meeldiv teenindus ning teiseks hubane ja puhas õhkkond. Lisapunkte annab hea asukoht ning kvaliteetne kaup. Kirbukate käimalükkamise kogemus on omanikel juba olemas, aga üheks väljakutseks võib osutuda heade töötajate leidmine, sest on oluline, et tööl oleks meeldivad inimesed, keda saaks usaldada.
 
Sarapuu kirbuka omaniku sõnul Eesti inimesed alles harjuvad kirbuturu kontseptsiooniga. Helen Küllenen ning tema elukaaslane ja kirbuturu kaasomanik Edvin Luha elasid aastaid Soomes, kust see nii-öelda kirbuturu pisik külge jäigi. Mõte päris oma kirbuturg teha oli paaril juba enne, kui Tartus üldse ühtegi oli, aga idee teostamisega läks aega.
 
Tartu Kirbuturu juhataja Paula Lille meelest on kirbuturge juba liiga palju nii Tallinnas kui ka Tartus. “Eesti inimene on väga hakkaja. Kui keegi midagi teeb, siis teevad kohe teised ka, aga meil on natuke liiga palju neid hakkajaid,” arvab Lill.
 
Mega kirbukas Viimsis avas oma esimese iseteenindava kirbuturu ajal, kui Tallinnas veel väga midagi muud ei olnudki. Kirbuka juhataja Elise Päit rääkis, et turgude jaoks nõudlust jagub ja pood on neil enamasti täis. Uue poe avanemist võtab ta tervisliku konkurentsina ning usub, et ruumi jagub.
 
Iseteenindavas kirbuturus toovad kauba kohale kliendid, rendivad omale müügiboksi ning seejärel müüb pood asjad ise maha. Tänu sellele ei pea klient ise poes oma asju müüma, kuid saab tulu täies ulatuses sellegipoolest endale. Sarapuu kirbuturu sissetulek sõltub ainult müügibokside rendist, mis varieerub vastavalt boksi suurusele ning turu asukohale.

Kommentaarid

Sarapuu kribukas on parim kirbukas Tartus. Edu Tallinna vallutamisel! :)

Lisa kommentaar