"Meie jaoks oli talvelaager võimalus testida oma võitlejaid ja tehnikat meile harjumatutes tingimustes."
James Gibbs, ameeriklaste kompanii ülem 

Sa oled siin

Scoutspataljon harjutas koos liitlastega talvist sõjapidamist

  • Talvelaagris osalesid sel aastal ka kaitseliitlased. Foto: Cpl Madis Veltman EST Army/Wikimedia Commons
    Talvelaagris osalesid sel aastal ka kaitseliitlased. Foto: Cpl Madis Veltman EST Army/Wikimedia Commons
  • Hollandi jalaväe lahingumasin CV90. Foto: AVDD – Dutch MoD/Wikimedia Commons
    Hollandi jalaväe lahingumasin CV90. Foto: AVDD – Dutch MoD/Wikimedia Commons

Täna lõpeb kaitseväe peamisel harjutusväljal kahenädalane Scoutspataljoni talvelaager, millest sel aastal võtsid osa kaitseliitlased, Ühendriikide maaväelased ja Hollandi kaitseväe üksus jalaväe lahingumasinatel CV90.

Ameeriklaste kompanii ülem kapten James Gibbsi sõnul said sõdurid mitmeid uusi kogemusi, kuidas talvistes tingimustes toituda, riietuda ja ka ööbida. "Meie jaoks oli talvelaager võimalus testida oma võitlejaid ja tehnikat meile harjumatutes tingimustes," ütles Gibbs. Ta lisas, et ameeriklaste relvastus ja tehnika töötas tõrgeteta, kerget muret valmistas soomukijuhtidele vaid libedus. "Kuivade kõrbetingimustega võrreldes nõuab jääl ja lumel sõitmine uutmoodi lähenemist," ütles Gibbs.

Eile algas õppuse suurim kõiki üksusi hõlmav lõpuosa, milleks on pataljonitasemel ründe- ja kaitseharjutus. Vastavalt kavale kaitsevad ameeriklased ja Kaitseliidu kompaniisuurune lahinggrupp oma positsioone Scoutspataljoni ja Hollandi mehhaniseeritud kompanii rünnakute eest.

Juba viiendat aastat peetud Scoutspataljoni talvelaagri tegi eriliseks see, et esimest korda võtsid sellest osa liitlased Ameerika Ühendriikidest ja Hollandi Kuningriigist. Hollandlased tõid Eestisse ka 14 jalaväe lahingumasinat CV9035. Lähiaastatel saab sarnased masinad endale ka Scoutspataljon.

Talvelaagrit korraldanud Scoutspataljon on 1. jalaväebrigaadi koosseisus olev professionaalse väljaõppega iseseisvaks lahingutegevuseks võimeline manööverüksus, mis alaliselt paikneb Paldiskis.
 
 
 

Märksõnad: 
Eesti
Toimetaja: 
Gerda Rentel

Lisa kommentaar