Sa oled siin

Soome internetis kahetine suhtumine prostitutsiooni Eestis

  • Stseen bordellis. Allikas: Wikimedia Commons

Soome ajalehes kirjeldatakse Eesti võitlust prostitutsiooniga, ühes internetifoorumis aga juhatatakse soomlasi seksuaalteenuseid pakkuvate eestlaste juurde.

 

Projekt aitab leida tavatööd

 

Soome veebiväljaanne Aamulehti kirjutas eile, et Eestis on käsil projekt, mille raames aidatakse prostituutidel leida tavalist tööd. Artikli kohaselt on Tallinnas umbes 300 prostituuti ja soomlased on suurim Eestist seksi ostev välismaalaste rühm.

 

Sotsiaalministeeriumi nõunik Kristiina Luht ütles, et algusjärgus olev projekt viiakse läbi Töötukassa ja MTÜ Eluliin koostöös. Luht pidas projekti väga tähtsaks, sest praegu pakutava psühholoogilise ja meditsiinilise abi kõrval on tööturule siirdumise võimaldamine väga oluline.

 

MTÜ Living For Tomorrow juhataja Sirle Blumberg ütles, et prostitutsiooni ohvrite abistamise olukord Eestis on võrdlemisi hea ja abi saavad kõik soovijad. Prostitutsiooni meediakajastustes pööratakse tema sõnul aga liiga vähe tähelepanu teenuse ostjatele.

 

Soomlased jagavad netifoorumis kogemusi

 

Soome arutelufoorumis keskustelu.suomi.fi on Tallinna alateema all 7. novembrist üleval soomlase küsimus, kes tahab teada, kust Eestis leiab lihtsalt prostituute. Küsija selgitab, et tosin aastat tagasi oli Eestis veel rohkelt kvaliteetseid asutusi, mille seast võis endale meelepärase valida. Lisaks väidab ta, et rahul olid nii kliendid kui tüdrukud ise. Vastusena on foorumis välja pakutud veebileheküljed www.voodi.ee ja www.sihteeriopisto.co. Eesti sait on väga aktiivne – igal täistunnil ilmub mitu uut kuulutust ja teenuseid pakutakse alates 15 eurost.

 

Sirle Blumberg rääkis, et Eesti seaduste kohaselt ei ole selline reklaam põhimõtteliselt keelatud, kuigi väljendid on sobimatud. Ta selgitas, et veebilehekülg on vaid vahendav keskkond ja põhimõtteliselt võib täiskasvanud inimene endaga teha, mida tahab. Tema sõnul on seksuaalteenuste ostmise keelustamine Eestis üks võimalik viis vähendada probleemi ja muuta ühiskonnas kehtivaid norme.

 

Põhja politseiprefektuuri kriminaalbüroo komissar Ardo Ranne ütles, et prostitutsioon pole Eestis keelatud. Ranne sõnul on keelatud vaid kolmandate isikute kaasaaitamine prostitutsioonile ehk kupeldamine. Keelatud on ka seksi ostmine alaealistelt.

Märksõnad: 
Eesti
Toimetaja: 
Jaanus Vogelberg

Lisa kommentaar