Sa oled siin

Spordisündmuste turvameetmed jäävad samaks

  • Tartu Tamme jalgpallistaadionil ei plaanita samuti turvameetmeid oluliselt tugevdada. Foto: Kalle Paas/Creative Commons

Pariisis toimunud terrorirünnakutest tulenemata ei ole turvafirmadel kavas spordiüritustel turvameetmeid tugevdada, vaid jäädakse juba välja kujunenud harjumuste juurde.
 
Eelmise nädala reedel toimus Pariisis ühe õhtu jooksul mitu terrorirünnakut, milles on praeguste andmete põhjal surnud kokku 129 inimest, vahendas BBC. Üks rünnak tehti ka jalgpalli staadionile, kuid tänu heroilisele turvatöötajale ei õnnestunud terroristil staadionile sisse pääseda ning enesetaputerrorist õhkis end väljaspool spordirajatist. BBC andmetel suurendati staadionitel kontrolli ning äärmistel juhtumitel jäeti mängud pidamata. Näiteks jäi ära Saksamaa ja Hollandi vaheline jalgpalli sõprusmäng.
 
Meeskond Security OÜ juhatuse liige Ergo Sõster ütles, et enne teisipäevast Eesti ja Saint Kitts ja Nevise sõprusmängu toimus politseiga ümarlaud, kus koos politsei ja jalgpalliliiduga kaaluti täiendavaid meetmeid turvalisuse tagamiseks.
 

„Turvafirma tõhustas isiku ja asjade läbivaatust sisenemisel, areen sai topeltülevaatuse,“ kommenteeris Security OÜ juhatuse liige Ergo Sõster teisipäeval kõrgenenud turvameetmeid.

 
Politsei- ja Piirivalveameti pressiesindaja Marie Aava sõnul vaadatakse ka pärast Pariisi terrorirünnakuid  igat üritust individuaalselt. Ta sõnas, et otsustatakse konkreetselt sündmuste põhiselt, kui suurt politsei kohalolekut on vaja. See on Aava sõnul ka põhjus, miks korvpallimängudel võib politsei kohalolek vahel olematu olla. 
 
G4S-i turvajuht Meelis Kalda kinnitas, et tavaliselt on jalgpallifännidega rohkem probleeme kui korvpallimängude külastajatega.
 

„Jalgpallimängudel on leitud taskutest tavalisi tööriistu, taskunuge ja teisi keelatuid esemeid,“ sedastas G4S turvajuht Meelis Kalda.

 
G4S-i kommunikatsioonijuht Reimo Raja ütles, et tavaliselt ühekordsete sündmuste põhjal nagu näiteks Pariisi terrorirünnakud süsteemi ringi ei tehta, kui siis vaid erandjuhtudel. Ta lisas, et turvafirmad peavad alati mõtlema uute ohtude ja probleemide peale ning peamine eesmärk on ohtu ennetada. 
 
Meeskond Security juhatuse liige Sõster lisas, et kui ohuhinnangute andmine sündmustele jätkub, siis inimesed peavad harjuma ebamugavustega, mis kaasnevad turvalisuse tagamisel. 

Märksõnad: 
Eesti
Toimetaja: 
Kadri Org

Lisa kommentaar