Sa oled siin

Spotify peab Adele'i uutest lugudest suu puhtaks pühkima

  • Adele'il on Spotify's 24 miljonit fänni, kuid uut albumit austajaskond rakenduses nii pea kuulata ei saa. Foto: Christopher Polk

Briti armastatud laulja Adele'i kauaoodatud uus album "25" tuleb välja sel reedel. Paljud fännid, kes lootsid uusi lugusid kuulata Spotify või Apple Music rakenduste vahendusel, ei saa seda aga nii pea kindlasti teha.
 
Väljaanne The New York Times teatas eile, et album pole interneti kaudu kuulatav, nii et kui uusi laule kuulata soovitakse, tuleb see plaadina osta. Ka Spotify pressiesindaja kinnitas neid kuulujutte. "Me armastame ja austame Adele'i väga ning sama teevad ka tema 24 miljonit fänni Spotify's ning me loodame, et ta siiski annab sellele austajaskonnale võimaluse õige pea kuulata eelmiste albumite kõrval ka äsjailmunud albumit "25"," sõnas Spotify esindaja.
 
Adele võttis selle otsuse osas, mitte Spotify või Apple Musiciga koostöö teha, eeskuju lauljatarist Taylor Swiftist. Ka tema lasi umbes aasta eest suure osa oma lugusid Spotify'st eemaldada, kuna Swiftile tundus, et Rootsist alguse saanud ettevõte ei tasu muusikutele piisavalt. Sama arvab ka Adele.
 
Võitlus online muusikakogude vastu on suurtel artistidel nagu Taylor Swift ja Adele täiesti loomulik. Pärast selliste rakenduste suuremat läbilööki kukkusid albumite reaalsed müüginumbrid märkimisväärselt. Adele'i viimast albumit "21" müüdi 10 miljonit eksemplari, kuid albumi "25" jaoks on ainuüksi valmis tehtud ja laiali saadetud vaid 4 miljonit eksemplari eeldusega, et neid rohkem ei ostetagi. 
 

Toimetaja: 
Linda Eensaar

Lisa kommentaar