Arendusjuht Joala seletas, et üks arendusfaas, mida võetakse kui testpartiid, lõppes just hiljuti. 

Sa oled siin

SprayPrinter vallutab maailma

SprayPrinter on Tartust pärit ettevõte, kes leiutas tehnoloogia, millega saab seina peale sprei-värvidega disaine printida. Praegu reisib ettevõtte meeskond mööda maailma ringi, et oma toodet potentsiaalsetele klientidele tutvustada.
 
Et seinale joonistada, on vaja nelja asja: telefonisse rakendust, sobivat disaini, aerosoolvärvi ja SprayPrinterit. SprayPrinteri idee looja ning arendusjuht Mihkel Joala rääkis, et tegu on ainulaadse leiutisega ning seega konkurents neil puudub. Tavaliselt kui leiutatakse masin, on see pigem mõne vana kontseptsiooni edasiarendus — sellist asja, nagu SprayPrinter, kus midagi sarnast veel ei eksisteeri, juhtub maailmas harva.
 
Arendusjuht Joala seletas, et üks arendusfaas, mida võetakse kui testpartiid, lõppes just hiljuti. Tema jaoks on oluline saada esimesest versioonist tagasiside, mille abil toodet masstootmise jaoks edasi arendada.

Pärast kampaania lõppemist algab SprayPrinteri uue, arenenud versiooni valmistamine ning tellijatele hakatakse neid juunikuus laiali saatma.

Praegu on meeskonnal käsil toote ülemaailmne tutvustus. Kaks meeskonnaliiget on praegu Lissabonis, kaks naasid äsja San Fransiscost ja Chicagost. Tuleval esmaspäeval läheb üks liige Berliini ja kolmapäeval on veel kahel Saksamaale minek. SprayPrinteri tegevjuhi Alo Murutari sõnul on ettevõttel igas riigis oma eesmärgid, kuid põhiline on anda hoogu praegu käivale Kickstarteri kampaaniale ning avalikult esineda, et klientidega kohtuda ning toodet laiemale publikule tutvustada.
 
Kickstarter on rahvusvaheline Hooaja-tüüpi rahakogumise platvorm, kus saab toetada erinevaid projekte. Inimesed, kes üle maailma SprayPrinterit toetavad, saavad oma printerikomplekti kätte järgmise aasta juulikuuks.
 
Tegevjuht Murutar ütles, et meeskonna suur soov oleks Kickstarteri kampaania käigus saada kokku 5000 tellimust. Pärast kampaania lõppemist algab SprayPrinteri uue, arenenud versiooni valmistamine ning tellijatele hakatakse neid juunikuus laiali saatma. Arendusjuht Mihkel Joala kinnitas öeldut ning lisas, et kui Kickstarteri kampaaniaga müüakse alla 5000 printeri, siis paneb meeskond need ise kokku, kui tellitakse rohkem, otsivad nad omale partneri.
 
Novembrikuus tuleb SprayPrinteri esimene versioon ka poelettidele, nimelt hakkab juhtide sõnul Bauhofi jaekaubandusettevõte müüma neid nii Tartus kui ka Tallinnas Lasnamäel. Seal saab printereid katsetada ning osta. Bauhofile on kõrvale pandud 30 printerit, kokku tehti esimest versiooni 300.
 
Joala sõnul on SprayPrinter valmis suurteks tellimusteks, sest neil on jalad tugevasti maa küljes kinni. Kui keegi soovib suuri koguseid, plaanivad nad kommunikeerida vastavalt. Kindlasti ei luba nad midagi sellist, mida nad teha ei suuda.
 
Edu saladust kommenteeris tegevjuht Alo Murutar niiviisi: ,,Kui tundub, et kellelgi läks kuskil kampaanias üleöö väga edukalt, siis sellele ööle eelnesid väga unetud ööd. Need inimesed, kes meil sellega tegelevad, neil on tahe ja sära silmades ja lisaks sellele nad oskavad seda ka, mida nad tahavad teha ja teevad.”

Märksõnad: 
Uudised

Lisa kommentaar