Eesti sulgpalliliidu president Karol Kovanen tõdes, et sulgpall on Eestis populaarsust koguv spordiala.

Sa oled siin

Sulgpall kogub populaarsust

Olenemata selle aasta tulemustest, valmistuvad sulgpallurid aktiivselt Tokyo olümpiamängudeks. Naisesireketi kohale on kandideerimas kaks noort sportlast ning sulgpallur Raul Must tegeleb nõrkade kohtade parandamisega. 

Eestit olümpiamängudel esindanud sulgpallur Kati Tolmoff ei jätka tippsportlase karjääriga,  kuid järelkasvuga probleeme ei ole. Tolmoffi ja Mustaga olümpial kaasas olnud Tartu sulgpalliklubi Triiton treener Mart Siliksaar tõi Tolmoffi mantlipärijatena välja värskelt ülikooli astunud Helina Rüüteli ja Kristin Kuuba. Mõlemad kuulusid varem Nõo sulgpalliklubi nimekirja, kuid nüüdseks on liitunud klubiga Triiton. Siliksaar kinnitas, et sulgpall on Rüüteli ja Kuuba elus esimesel kohal ja tulemuste edendamiseks nad ka pidevalt treenivad.  

„Kui me praegu tehnilises ja taktikalises osas jääme maailma esikümnest maha 5 – 10%, siis oma kehalises tubliduses see vahe on 30 – 40%,“ ütles ta. 

Raul Must peab kahe aastaga parandama oma kehalisi võimeid, leidis Siliksaar. „Kui me praegu tehnilises ja taktikalises osas jääme maailma esikümnest maha 5 – 10%, siis oma kehalises tubliduses see vahe on 30 – 40%,“ ütles ta. Siliksaar lisas, et Tokyost medalisaamise osas sureb lootus viimasena. Siliksaar tõdes, et sulgpall on ala, kus ei saa olümpianormi täis ühe viske või paari võistlusega, vaid norm saavutatakse erinevatel võistlusel osaledes ja punkte kogudes. 

Raul Must, Helina Rüütel ja Kristin Kuuba on Olümpiakomitee uues maksesüsteemis C-kategooria sportlaste seas, kes saavad 500-eurost igakuist toetust olümpiamängudeks ettevalmistamiseks. 

Eesti sulgpalliliidu president Karol Kovanen tõdes, et sulgpall on Eestis populaarsust koguv spordiala. Ta selgitas, et kuna sulgpalli ja tennist harrastatakse mingilmääral samades hallides, siis on näha, kuidas tennise kõrval kasvab sulgpalli harrastajate arv. Tänu spordiala harrastavate vanemate ei jõuab see noorteni ning seda aina rohkem. „Klubides laste puuduse käes ei vaevle keegi, praegu vaevleme hallide puuduse käes,“ ütles Kovanen, ta lisas, et Eesti tippsulgpall on läbi aegade parimal tasemel. 

Käimas on ka „Sulgpall kõigile“ projekt, mille ajal toimuvad koolitused kehalise kasvatuse õpetajatele, et sulgpalli õpetamist koolidesse suunata ning õpilastel oleks võimalus alaga tutvuda. 

Nõo sulgpalliklubi juhtatuse esimees ja treener Mart Mäerand leidis, et lapsed peaks sulgpalliga tegelema, sest tegu on mängulise alaga. Ta lisas, et Nõo sulgpalliklubi vastu on huvi rahuldav, sest tulemused on olemas ja võidetud ainukesena Eestis Euroopa juunioride meistrivõistluste medal.

 

Märksõnad: 
Uudised

Lisa kommentaar