Sa oled siin

Supilinlased pole rahul skandaalse Oa tänava maja välimusega

  • Foto: freeimages.com

Eelmisel aastal Tartus palju tähelepanu pälvinud Oa tänava maja skandaal sai küll pealtnäha lahenduse, kuid Supilinna elanikud peavad maja välimust linnaosa miljöösse mitte sobivaks.

Üks Oa tänava maja ehituse vastu protestinutest, naaber Kadri Rebane arvab, et vaidluste ja kompromisside järel ümberehitatud maja ei sobi mingil moel Supilinna. „Me oleme rahul, et saime oma probleemidele seoses selle majaga lahenduse, aga Supilinnas ringi jalutades hakkab see Oa tänav 10c maja tõepoolest häirima ning paneb imestama kuidas selline asi sinna üldse püsti pandi,“ rääkis ta.

Herne 21 krundi omanikuna polnud Rebane ehitatava majaga rahul, sest see rikkus tema privaatsust ja turvalisust ning piiras võimalust tulevikus oma krundile juurde ehitada. Toona jõudis ta ehitajate ja linnaga kompromissini – Oa tänav 10c majal lammutati teine korrus ning naabritepoolne sein ehitati ümber tulemüüriks.

Supilinna seltsi esimees Mart Hiob on nõus, et selline suur maja Supilinna ei sobi, kuna ümbruses on pigem väiksemad majad ei lähe see üldpildiga kokku. „Võiks öelda, et see lame katus imiteerib justkui kuure, mis seal varem olid,“ leidis Hiob. Tema meelest võib uut elamut vaadata kui väga suurt kuuri.

Tartu linna arhitektuuri ja ehituse osakonna kultuuriväärtuste teenistuse juhataja Romeo Metsallik möönis samuti, et teiste Supilinna majadega võrreldes on Oa 10c võrdlemisi suur elamu.  Tema sõnul olid nõukogude ajal samal kohal garaažid ja kui nimetada elamu ehitust hoopis garaažide rekonstrueerimiseks on kõik korrektne.

Rahulolematutele supilinlastele Metsallik lootust ei andnud. „See rong on sealsetel elanikel mööda läinud, et kaevata. Elamis- ja kasutamisload on kätte antud ja siin see miljööväärtus ei loe,“ sõnas Metsallik. Lisades, et linnavalitsus on leidnud olukorrale parima lahenduse ning enam ei saa linn midagi teha.
 

Märksõnad: 
Uudised
Topic: 
Arvamus
Toimetaja: 
Tarmo Tüür

Lisa kommentaar