Sa oled siin

Supilinna kerkiv kortermaja ohustab naaberkrunte üleujutustega

  • Üleujutuse eest kaitsmiseks rajatav tugimüür võib tekitada probleeme hoopis naaberkruntidele. Foto: freeimages.com

Kevadel vastu võetud Supilinna Selleri tänava kortermaja detailplaneering näeb ette kevadise suurvee eest kaitsva pooleteisemeetrise tugimüüri ehitamist, ent krundi naabri hinnangul juhiksid müürid vee edasi tema maale.
 
Planeeritava hoone piirinaaber, Marja tänav 30 asuva maja elanik Urmas Paldrok pole tema krundi servale rajatava tugimüüriga rahul. Planeeringu järgi ehitatakse liigvee ärajuhtimiseks kalle Selleri tänavale, kuid Paldroki sõnul pole sinna koguneval veel samuti kuskile voolata.
 
Mees lisas, et kuna ümberkaudsed tänavad on juba kõrgemad või kõrgemale tõstetud, hakkab vesi suure tõenäosusega kogunema tema ja ta naabrite kruntidele. Paldrok usub, et  Selleri 1 krundilt ära voolav vesi tekitaks tänavale väikese oja, mis teede languse tõttu hakkaks omakorda Marja tänava poole voolama.
 
Ühe võimaliku lahendina pakutud maapinna tõstmine oleks naabri arvates rikkunud tema aiamaa. „Oleksin pidanud sel juhul kõik nullist uuesti üles harima,“ lisas ta. Paldrok pelgab ka seda, et kuigi linn lubas tõstmis- ja täitetööde käigus kahjustada saanud maapinna taastamisel kaasa aidata, veniksid taastamistööd liiga pikaks.
 
Supilinna Seltsi esimees Mart Hiob avaldas, et linnavalitsusele tehti ettepanek tuua uue hoone põrand pool meetrit madalamale. „Kui ehitatavat hoonet madaldada, poleks tugimüüri tarvis ehitada,“ selgitas Hiob. Tema hinnangul pole linna poolt majaelanike kaitsmiseks kevadiste suurvete eest poolt projektile lisatud kõrgus Emajõe veetaset arvesse võttes tegelikult vajalik.
 
Linnavalitsuse planeeringuteenistuse planeerija ja Selleri tänav 1 planeeringu korraldaja Ruth Kurssi selgituse järgi on rajatav tugimüür siiski vajalik - ka selleks, et krundile kogunev vesi ei valguks sealt otse naabrite maale.
 
Tugimüürid rajatakse Kurssi sõnul just Marja tänava poolsele piirile, sest teiste kruntide maapind on piisavalt kõrge. Samas lisas ta, et kuigi üldplaneeringus seatud hoone esimese korruse kõrgus on vastavuses võimalike üleujutuste piiridega, ei saa tagada, et hoone siiski kevadiste suurvete ajal kahjustada ei saa.

Märksõnad: 
EestiUudised
Toimetaja: 
Taavi Laasik

Lisa kommentaar