Libeerias möllava ebola ohvrite arv kahekordistub iga nädalaga. Kui me ei suuda seda trendi muuta kahe järgmise nädala jooksul, tuleb  meil tegeleda palju kaugeleulatuvamate tagajärgedega. Samas õige tegutsemise korral on kõik juhtumid lahendatud järgmise aasta keskpaigaks.
Philip Hammond, Suurbritannia välisminister 

Sa oled siin

Suurbritannia saadab 750 sõdurit ebola koldesse Sierra Leones

  • Suurbritannia viib väed Ebola kriisi keskmesse. Allikas: The Independent

Suurbritannia saadab Lääne-Aafrikasse 750 sõdurit, nende seas meedikud, et toetada ebola viiruse tõkestamist, kirjutab The Independent. Suurbritannia väed ehitavad Sierra Leonesse viis haiglat, kus saab poole aasta jooksul ravi kuni  8800 patsienti.  Samuti pakub Suurbritannia kohalikele meedikutele koolitust.

Maailma terviseorganisatsioon WHO avaldas, et Lääne- Aafrikas on viirusesse kokku nakatunud 8033 inimest ja ebolasse on surnud 3879 inimest. Viimase nelja päevaga on 560 uut haigusjuhtu.
 
Ranged kontrollid lennureisijatele
 
USAs  ja Suurbritannias on rakendatud  tavapärasest rangemad kontrollimeetmed  Libeeriast, Guineast ja Sierra Leonest tulevatele lennureisijatele.  Lennujaamades  pannakse reisijatele üles lisaks ka plakatid, mis kirjeldavad haigussümptomeid.  Lisaks on suurlinnade haiglates valvel spetsiaalsed üksused, et võimalike viirusekandjad kohe ravida ja viiruse levik peatada.
 
Eesti takistab ebola levikut läbi rahalise panuse  
 
Välisministeeriumi teatel on Eesti toetanud ebola leviku tõkestamist kokku 100 000 euroga. Välisministeerium toetab ÜRO poolt asutatavat ebola tõrjefondi 40 000 euroga. Samuti on  toetatud Maailma Terviseorganisatsiooni (WHO) tegevust 60 000 euroga, et tõkestada ebola edasist levikut eriti Guineas, Libeerias ja Sierra Leones.
 
Praegu  viibib Libeerias Monrovias ka Eesti arst, kes osaleb seal ÜRO kriiside ja katastroofide koordineerimis- ja hindamismeeskonna (UNDAC) liikmena neljanädalasel missioonil. 13-liikmelise rahvusvahelise meeskonna ülesanne on toetada ebola haiguspuhangu tõkestamise rahvusvahelist koordineerimist.  
 
Mis on ebola?

  • Ebola on viiruslik , sageli surmaga lõppev haigus.
  • Viirus levib läbi kehavedelike (veri, uriin, higi jt).
  • Haiguse peiteperiood  on 2-21 päeva.
  • Haigus algab nõrkuse, palaviku, pea-, liigese-, lihase- ja kurguvaluga, millele järgnevad kõhulahtisus ja oksendamine. Mõnel inimesel tekib kehale lööve, esinevad sisemised ja välised verejooksud, mis võivad põhjustada surma. 
  • Haiguse diagnoosimiseks võetakse vereproov.

Allikad: The Independent , Eesti Vabariigi välisministeerium ja kliinik.ee 

Märksõnad: 
Välisuudised
Topic: 
Olemuslood
Toimetaja: 
Terje Talv

Kommentaarid

Maailma terviseorganisatsioon WHO avaldas, et viirusesse on kokku nakatunud 8033 inimest ja ebolasse on surnud 3879 inimest. Viimase nelja päevaga on 560 uut haigusjuhtu.

Kus nad on nakatunud? Üle maailma?

Mis on vahet ebolal ja viirusel?

Mis ajast algas viimased neli päeva? Kus need on? Kas neist keegi on juba surnud?

Väga laisalt kirjutatud, külvatakse lihtsalt paanikat ja siis ei seletata täpselt ära.

Haigestumised on Lääne- Aafrikas. Täiendasin ka artiklit. Tänan

Palun rohkem alapealkirju, igal lausel veel ei ole.

Kas Ebola on suure või väikese tähega?

Artiklis on üsna palju topelttühikuid....

"Lisaks on suurlinnade haiglates valvel spetsiaalsed üksused, et võimalike viirusekandjad kohe ravida ja viiruse levik peatada." Võimalikke või võimalike?
"Ebola on viiruslik , sageli surmaga lõppev haigus." Kus on koma!?

Lisa kommentaar