Tähistamata raudteeülekäik seab lapsed ohtu

• Variku linnaosa Tartus.

Tartu Variku linnaosas asuvas Mesika-Lemmatsi tänavate ühenduskohas pole ohutut raudteeülekäiku, mistõttu ületavad Variku kooli minevad lapsed raudteed valest kohast.

Variku kooli õppealajuhataja Tiiu Eriksoni sõnul teab kooli juhtkond ohtlikust raudteeülekäigust. „Lapsed on aastakümneid ületanud raudteed valesti,“ ütles ta.

Variku kooli kolmandas klassis käiva lapse vanema Katre Penti sõnul kulgeb tema poja koolitee üle raudtee ja õigesti ületades peab poeg tegema kilomeetripikkuse ringi. Ta tõi välja, et lapsed ei viitsi ringiga minna, aga see on ohtlik, sest rööbaste vahel turnides ei pane nad ronge tähele.

Variku kooli direktori Peeter Kikase sõnul on oluline, et Mesika-Lemmatsi tänavate ühenduskohta tehtaks ohutu raudteeülekäik. „Paraku on elu selline, et nii kaua, kui õnnetusi pole juhtunud, siis näib, et kõik on korras,“ ütles ta.

Raudtee lähedal elav Silver Sahku on seda teemat Tartu linnavalitsuse koduleheküljel viie aasta jooksul korduvalt tõstatanud. Ta tõi välja, et raudteed ei ületata valesti mitte ainult kooli jõudmiseks, vaid ka selleks, et näiteks Selverisse või kutsehariduskeskusesse minna.

Tartu linnavalitsuse linnamajanduse osakonna juhataja asetäitja Andres Pooli sõnul on linnavalitsuses Mesika-Lemmatsi raudteeülekäigu rajamisest korduvalt räägitud. Ta ütles, et Tartus on palju kriitilisemaid ülekäike, mis puudutavad rohkemaid inimesi ja seetõttu pole seda probleemi lahendama asutud.

Pool ütles, et õnnetusi võib juhtuda ka jalakäijatele ettenähtud raudteeülekäikudel. „Ei ole väga armas teha iga saja meetri tagant inimese tapmise koht,“ ütles ta. Ta tõi välja, et kui inimestel on ebamugav raudteed ületada, siis loodetavasti on nad ettevaatlikumad.

Pooli sõnul on luba Mesika-Lemmatsi ülekäigu ehitamiseks olemas ja Eesti Raudtee on väljastanud ka projekteerimistingimused. Ta ütles, et kvaliteetse raudteeülekäigu ehitamine on väga kulukas ja siiani pole selleks raha leitud.

Eelmisel kevadel esitas Sahku Mesika-Lemmatsi raudteeülekäigu ohutumaks muutmise idee ka kaasava eelarve konkursile, aga parima 20 hulka see ei jõudnud.  Ta sõnas, et kavatseb tõstatada raudteeülekäigu teema nii kaua, kui midagi ette võetakse.

Triin Ärm

Kommentaarid

Ei ole väga armas teha iga saja meetri tagant inimese tapmise koht :D

Ei, noh, VÄGA armas ei ole, aga natuke ikka on, eks?

Päris naljakas kohe. Ainult et kuidagi ei saa aru, mis paganama pidi see lause sinna ülejäänud lõiku sobitub.

Kui ükskord häda käes on ja mõni mudilane rongi alla jääb, kes siis vastutab? Lapsed ei näe ju nii hästi kui täiskasvanud, nende perifeerne nägemine ei ole välja arenenud. Varem või hiljem jääb keegi rongi alla.

Aga küllap linnaVILETSUS korraldab siis heal juhul ühe menetluse või määrib mõnel muul moel paar paberit.

Aga inimelu see ju tagasi ei too.

Härra va Tartu linnavalitsuse linnamajanduse osakonna juhataja asetäitja räägib vastuolulist juttu. Ühest küljest arvab, et on pakilusemaid asju, samas lubab niikaua teemat tõstatada, kuni asi korda tehakse. See viimane on muidugi tühi lubadus, lihtsalt peseb puhtaks end - umbmäärane lubadus tulevikuks ja keegi ei saa öelda, et ta on valetanud.

Aga kas härra va Tartu linnavalitsuse linnamajanduse osakonna juhataja asetäitja on tõesti ainus, kes saaks midagi teha? LinnaVILETSUSES kügeleb ju teisi ametnikke ka, mis nemad asjast arvavad? Teavad nad üldse? Jääb selgusetuks.

Ei taha norida, aga pildil võiks siis olla konkreetne raudteeületuskoht mitte suvaline osa Variku linnaosast. Aitäh.

See on täielik pseudoprobleem. Lapsed peaksid käima lihtsalt õigest kohast üle tee ja olekski kõik korras. :)))))))))))))

Keskkonnamodereerijatele paneks aga südamele, et igasugust pahna ei peaks vast Tartu Ülikooli ajakirjanike kodulehel olema. Osa pahna võiks ju ära kustutada, eks? :))))))))

(pidasin pahna all silmas siis mõningaid kommentaare:))))))))

'kui inimestel on ebamugav raudteed ületada, siis loodetavasti on nad ettevaatlikumad'
täitsa lõpp, mis vend!!

Asjalik uudis, mis väljendab kohalike elanike muret. Tsitaadid on tõesti selle loo hindamatu osa - veebitoimetaja võinuks neid ka paremini välja tuua, et lugejas rohkem huvi äratada. Nende tsitaatide intrigeerivusele viitasid ka kommenteerijad, järelikult äratasid tähelepanu, aga ilmselt võisid ka pisut kummalise mõtte edastada.
Kas lapsed ületavad raudteed valest kohast või vales kohas?
Muidu igati viisakalt vormistatud uudis. Kui nüüd keegi ka kommentaariumi võtaks viisakaks vormistada :)