Tallinna Tehnikaülikool ja Eesti Mereakadeemia ühinevad

• Käesurumine

Sellel nädalal andis Vabariigi Valitsus loa Eesti Mereakadeemia ühendamiseks Tallinna Tehnikaülikooliga.

Eesti Mereakadeemia ühinemine Tallinna Tehnikaülikooliga võimaldab otstarbekamalt kasutada olemasolevaid ressursse ning tulemuslikumalt ühitada õppe- ja teadustöö merenduse valdkonnas. Koostöö kasvatab akadeemilise merehariduse potentsiaali ning tõstab õppetegevuse tõhusust ja kvaliteeti. Samuti saab liitumisel vähendada juhtimis- ja halduskulusid, mistõttu saab rohkem panustada sisulistesse tegevustesse ning välja arendada laiapõhjaline mereharidusalane keskus.

Merendusalase kõrghariduse andmiseks loob Tallinna Tehnikaülikool iseseisva kolledži nimetusega Tallinna Tehnikaülikooli Eesti Mereakadeemia. Kuna ülikool ei või anda kutseõppe tasemel haridust, siis eraldatakse Eesti Mereakadeemiast kutseõppe osa ning moodustatakse sellest riigi kutseõppeasutus Eesti Merekool.

Mereakadeemia ja Tallinna Tehnikaülikool ühinevad 1. augustil 2014.

Eesti
Leanyka Libeon