„Kaitseministeeriumi jaoks oli tegemist olulise võistlusega, see üritus on ühes reas Eestis peetud NATO küberkaitseõppustega Cyber Coalition ja Locked Sheilds,“ ütles kaitseminister Sven Mikser.

Sa oled siin

Tallinnas toimus esmakordselt küberolümpia

  • Tallinnas toimus virtuaalkeskkonnas tudengite lahinguõppus. Foto: University Pkwy

Tallinnas toimus 14. veebruaril kaitseministeeriumi, Eesti Infotehnoloogia Kolledži ja küberturbe ettevõte Vequrity OÜ korraldatud Küberolümpia 2015.
 
Küberolümpia on individuaalne küberkaitsevõistlus, mille raames panid tudengid 8 tunni jooksul proovile oma tehnilised teadmised ja praktilised oskused arvutisüsteemide kaitsmisel.
Infotehnoloogia Kolledžis toimunud olümpia eesmärk on suurendada küberkaitse oskuseid ja teadmisi tudengite hulgas ning suurendada huvi valdkonna vastu.
 
„Mul on hea meel, et võistluse ja võistlejate tase oli väga kõrge ning ma loodan, et Küberolümpiast saab juba mõne aasta pärast rahvusvaheline võistlus,“ sõnas kaitseminister Sven Mikser.
Küberolümpia 2015 võistluse peakohtuniku TTÜ dotsent Rain Ottise sõnul oli võistlus tasavägine, võistlejate tase oli ühtlaselt kõrge ning võistluse läbiviimisel suuremaid tehnilisi viperusi ei esinenud.
 
Võistluse võitis IT Kolledžis IT süsteemide arenduse erialal õppiv Jaanus Kääp. Kaitseminister andis talle üle küberolümpia peaauhinna Blackhat Europe külastuse Amsterdami. Teise koha saavutas Henri Ots Eesti Infotehnoloogia Kolledžist ja kolmanda Andres Elliku Tallinna Tehnikülikoolist.

Märksõnad: 
Eesti

Lisa kommentaar