Tamme kooli uus toitlustaja pahandas lapsevanemaid

Tartu Tamme kooli õpilase ema Pille Mäeltsemees kirjutas haridusministeeriumile pöördumise, milles kurtis, et kooli uue toitlustaja pakutav toit ei ole mitmete klassilaste arvates maitsev.

Seda, millise kooliastme õpilasega on tegu, Mäeltsemees lapse kaitseks ei avaldanud. Mäeltsemees ütles, et annab sellest sügisest alates oma lapsele puhvetist toidu ostmiseks kaasa topelt taskuraha, sest uue toitlustaja Baltic Restaurants Estonia toit on eelmise toitlustajaga võrreldes halb.

„Miks tehti selline selline arulage otsus vahetada väga hea toitlustaja selle „oksesöögi“ vastu?“ küsis Mäeltsemees haridusosakonnalt.

Uuest kooliaastast on kõikides Tartu koolides üle mindud toitlustusteenuse sisseostmisele, selgitas haridusosakonna juhataja Riho Raave. Varasemalt valmistas koolilõuna kool ise, sõnas ta. „Kooli esmane ülesanne on võimaldada kvaliteetne haridus, mitte killustada oma niigi nappe resursse köögi ülalpidamisele,“ sõnas Raave.

Baltic Restaurants Estonia lõunapiirkonna teenindusdirektori Ülle Prometi sõnul on toitlustusfirma Mäeltsemehe ja teiste lapsevanemate probleemist teadlik. „Jah, tõepoolest oliseptembrikuus kartuli kvaliteediga probleeme, kuid tänaseks on see probleem lahendatud,“ sõnas ta. „Novembrikuus korraldame koolis uue rahulolu-uuringu, et vältida edaspidiseid probleeme,“ ütles Promet.

Toitlustaja ei näe probleemi

Baltic Restaurants Estonia lõunapiirkonna teenindusjuht Ulla Reinsoo kinnitas, et Tartu Tamme koolis pakutav koolitoit vastab igati nõutavatele kriteeriumitele. „Paigas on nii toidu kaloraaž kui süsivesikute-valkude-rasvade suhe,“ kirjeldas Reinsoo.

Ühe põhikooliõpilase lõuna valmistamine maksab 1,10 eurot ja lõuna toiteväärtus peab olema 690 kilokalorit. Selle hulgas on ka töötajate palgad ja kommunaalkulud, selgitas Reinsoo.

„Proovime sellise summa eest pakkuda parimat, aga imesid ei ole võimalik teha,“ ütles ta.

Tamme kooli lastevanematekoosolekul võttis üks lapsevanem koolilõuna-teema üles, rääkis Reinsoo. „Arutelu tulemusena leppisime direktoriga kokku, et lapsevanemal on edaspidi õigus iga päev kooli tulla, et lastele pakutavat koolilõunat maitsta,“ ütles Reinsoo.

Aleksander Pihlak