Sa oled siin

Tammelinna tänavad ohustavad jalakäijaid

  • Raudtee tänav. Allikas: Google

Tammelinna Aardla-poolses osas on tänavad niivõrd kitsad, et ohtu võivad sattuda kergliiklejad ja mänguhoos lapsed.
 
Tammelinna elaniku Mare Laansalu sõnul on kõige suurem murekoht Raudtee tänav, mille kõrval asuva muruplatsi asemele võiks rajada korraliku kergliiklustee. Laansalu peab Raudtee tänavat oluliseks eelkõige selle tõttu, et sealtkaudu saab kõige paremini jalgrattaga linna sõita.
 
"Vaevalt tammelinlastele meeldib mööda neid väikeseid tänavaid sinka-vonka linna poole sõita," ütles Laansalu.
 
Murekohti jagub
 
Laansalu sõnul ei ole jalakäijasõbralikud ka väiksemad Tammelinna tänavad. Neil piirneb tema sõnul autotee põhimõtteliselt aiaga ja puuduvad kõnniteed.
 

"Silmade ja kõrvadega tuleb ikka kogu aeg ette ja taha vaadata. Lapsi neile tänavatele mängima ei laseks," ütles Laansalu.

 
Tammelinna seltsi juhatuse liikme Henry Naritsa sõnul vajavad selles linnaosas mingid kohad tõesti arendamist. Naritsa sõnul tehti sel aastal korda Kesk kaare tänav. Varasemalt oli kõnnitee asemel autotee kõrval mullariba, millel sai jalutada.
 
Ohtlik ühendus kesklinnaga
 
Narits nõustub, et raudteeäärsel alal võiksid olla kergliiklemiseks turvalisemad tingimused, sest see tee viib Veerikule ja linnast välja. Nagu Laansalu, on ka Naritsa arvates oluline ehitada Raudtee tänavale kergliiklustee eelkõige seetõttu, et ühendada Tammelinn kesklinnaga. 
 

"Praegu kõnniks Raudtee tänaval nagu maantee ääres," tõi Narits võrdluse.

 
Tartu linnamajanduse osakonna jalg- ja jalgrattateede peaspetsialist Mihkel Vijar ütles, et Raudtee tänavale tuleb kergliiklustee tõenäoliselt juba järgmisel aastal, ehkki projekti tellimisega tegeleb ta alles talvel.
 
Raudtee äärde rajatav kergliiklustee saab alguse Riia maantee ja Raudtee tänava ristmikul ning lõpeb linnapiiril.
 
Vijari sõnul tehakse Tammelinna väiksematest tänavatest sel aastal jalakäijasõbralikuks lisaks Kesk kaare tänavale ka Suur kaare tänav. "Muidugi võiks alati teha rohkem, aga eelarves ei ole hetkel piisavalt raha," ütles Vijar.

Märksõnad: 
Uudised
Toimetaja: 
Greta Külvet

Lisa kommentaar