Zoo Impeeriumi tsirkust korraldava firma Silver Show Estonia projektijuht Sirje Lindsalu ütles, et plakatid toovad neile palju külastajaid, kuid ta pole kursis sellega, et reklaami on paigaldatud ilma loata.

Sa oled siin

Tartlased hävitavad tsirkusereklaame

Tartlased rebivad linna avalikelt pindadelt maha Zoo Impeeriumi tsirkuse kuulutusi ning Tartu linnavalitsus kiidab selle heaks, sest reklaamplakatite paigaldamist ei ole linnaga kooskõlastatud.

Tartu heakorra eeskirja järgi on keelatud paigaldada reklaami linna üldkasutataval territooriumil asuvale inventarile ilma kirjaliku loata. Tartu linnavalitsuse arhitektuuri- ja linnakujundusteenistuse ametniku Tiit Kaunissaare sõnul ei ole Zoo Impeerium plakatite kleepimiseks luba küsinud. “Järelikult tegelevad plakatite maharebijad linna korrastamisega,” ütles Kaunissaare.

“Tõmbasin kõik need plakatid maha ja korjasin flaierid ka ära,” ütles Roots

Annelinna elanik Fideelia-Signe Roots avastas, et öösiti kleebivad reklaamijad ka kortermajade ustele tsirkuse plakateid ning panevad postkastidesse flaiereid. “Tõmbasin kõik need plakatid maha ja korjasin flaierid ka ära,” ütles Roots. Ta rääkis, et ei poolda tsirkusi, sest sealsed töötajad kohtlevad loomi vägivaldselt.

Youtube’i laetud Zoo Impeeriumi etendusel filmitud videolt on näha, et esinejad toovad loomad lavale kinnistes kottides ja väntsutavad vingerdavaid krokodille.

Korteriühistu Mõisavahe esimees Jevgeni Kurõkin ütles, et tsirkus pole reklaamipinna kasutamiseks luba küsinud. “Me tõmbame reklaamid maha, sest need rikuvad maja uksi,” sedastas Kurõkin.

Zoo Impeeriumi tsirkust korraldava firma Silver Show Estonia projektijuht Sirje Lindsalu ütles, et plakatid toovad neile palju külastajaid, kuid ta pole kursis sellega, et reklaami on paigaldatud ilma loata. “Reklaamifirma kleepis neid plakateid ja sellesse on kaasatud paljud inimesed, aga nimed ei ole avalikustatavad,” sõnas Lindsalu.

Kaunissaare sõnul on tavaline, et ettevõte tellib kelleltki teenuse ja ei vastutata siis teise firma tegevuse eest. “Juriidiliselt vastutab see, kes reaalselt kleebib, aga moraalselt on tsirkus ka osaline, sest teda reklaamitakse, mitte paigaldusfirmat,” sõnas Kaunissaare.

Raul Kruus, kes samuti plakateid maha rebis, ütles, et tsirkuseloomad peavad elama väikestes puurides ja kannatama füüsilisi karistusi. Loomaõiguslane Kruus lisas, et tal kulus tsirkuse plakatite eemaldamisele neli tundi oma uneajast. “Mingi 100 tükki sai küll maha võetud,” kirjutas Kruus pärast plakatite maha rebimist hommikul kell 4.35 Facebookis.

Loomade eest seisva organisatsiooni Loomade Nimel kõneisik Anita Jürsoni sõnul räägivad inimesed loomade teemadel järjest aktiivsemalt kaasa. “Noored pöörduvad meie poole murega, et linna tuleb tsirkus ja nad tahavad selle vastu midagi teha,” rääkis Jürson. Tuleval kolmapäeval toimub enne Zoo Impeeriumi etendust A. Le Coqi spordimaja parklas tsirkusevastane meeleavaldus.

 

Märksõnad: 
Uudised

Lisa kommentaar