Tartu Ülikooli õppejõud ja tudengid annavad oma panuse Ukraina toetuseks

Ukraina toetuseks loodud MTÜ Vaba Ukraina koondab enda alla inimesi, kes soovivad näidata üles oma toetust Ukraina riigile ja rahvale ning mille tegevus keskendub raha ja meditsiinitarvikute kogumiskampaaniate korraldamisele Ukraine sõdurite ja tsiviilisikute tarvis.

Ukraina toetusühingu tegevusse panustavad muuhulgas mitmed Tartu Ülikooli tudengid ja õppejõud. Nii toimus eelmisel nädalal Tartus aktsioon, mille käigus koguti meditsiinitarvikuid Ukrainasse saatmiseks.

Oma tegevusest MTÜ Vaba Ukraina vabatahtlikena kõnelesid ülikooli õppejõud Heiko Pääbo ning tudengid Silver Lulla ja Jaak Erik Laja. "Mul oli sügisel piisavalt aega ja kuna ma õpin ise rahvusvahelisi suhteid, siis otsustasingi liituda," rääkis Silver põhjustest, miks ta vabatahtliku tegevusega liitus.

Jaak Erik on MTÜ Vaba Ukraina tegevusse panustanud nii rahalise annetuse kui meditsiinitarvikute kogumiseks korraldatud ürituse läbi. Tartu Ülikooli õppejõu Heiko Pääbo sõnul võivad ka praegu kõik huvilised vabatahtlike grupiga liituda. Seda saab teha nii Facebooki vahendusel kui võttes ühendust Piret Ehini või Heiko Pääboga.

Jarmo Seljamaa