Tartu Ülikooli Majandusklubi alustas teist hooaega

MTÜ Tartu Ülikooli Majandusklubi alustas kolmapäeval uut hooaega novaatorliku raamatuklubi üritusega, mis meelitas kohale mitukümmend huvilist.
Tartu ülikooli majandusklubi esimehe Kristjan Velbri sõnul on raamatuklubi neile täiesti uus väljakutse. Tema sõnul on raamatuklubi eesmärk pikkade ja raskesti mõistetavate raamatute sisu kergesti ning kiirelt lahti seletamine, et anda kuulajale raamatust informatiivne ülevaade ilma seda lugemata.

Raamat, mida Velbri esimesel üritusel tutvustas, kandis nime "Why Nations Fail: The Origins of Power, Prosperity and Poverty". Raamatu autorid on Daron Acemoglu ja James Robinson. Velbril kulus 470-leheküljelise raamatu lahti seletamiseks pool tundi ja peale tema kõnet tundus, nagu oleks selle raamatu ise läbi lugenud.

Loengut kuulas majandustudeng Taavi Lehemaa, kes tuli majandusklubi üritusele otse koolist.

"Tulin siia, sest tahtsin näidata, et minus peitub kübeke eeskujulikku üliõpilast," rääkis Lehemaa.

Ta ütles, et peale Velbri innustavat monoloogi tekkis tal tahtmine see raamat läbi lugeda. Noormees lisas, et selline klubi on tunnustamist väärt, sest selle läbiviijad teevad üllast vabatahtlikku tööd.

Tema kõrval kuulas Velbri juttu psühholoogiatudeng Kaarel Redi, kes kiitis samuti raamatuklubi esimest üritust. "Esineja näis noor, mitte vanem kui mina, aga suutis ennast kuulama panna," sedastas ta.

Kristjan Velbri sõnul on raamatuklubi üks paljudest majandusklubi üritustest. Velbri sõnul tegeleb majandusklubi eelkõige asjadega, mis klubiga liitunud tudengitele endile huvi pakuvad ja kõik liikmed arutavad teemad omavahel läbi.

"Räägime sellest, millest ülikoolis ei räägita," kirjeldas Velbri majandusklubi põhimõtet.

MTÜ esimees rääkis, et koos temaga veavad majandusklubi Mari Kalma ja Heleen Pokk, kuid nemad on hetkel Eestist kaugel ning praegu on kogu juhtimine tema kätes. Noormees nentis, et raha pole mittetulundusühing veel kelleltki küsinud. "Suurt kapitali majandusklubi toimimiseks vaja pole, tähtis on pigem moraalne pool, mida õppejõud lahkesti pakuvad," sedastas ta.

Velbri sõnul käivad majandusklubis vahepeal isegi õppejõud esinemas. Kõige kuulsamaks esinejaks peab ta Siim Kallast, kes külastas majandusklubi eelmisel hooajal. "Kui tavaliselt kingib majandusklubi esinejatele raamatu, siis Siim Kallas sai endale hoopis märkmiku," sõnas Velbri.

Aleksander Pihlak