Sa oled siin

Tartu amatöörspordiklubid hädas treeningaegade ja- kohtade leidmisega

  • Pühapäevaliiga jalgpallimäng Inglismaal. Foto: Flickr.com kasutaja jmage
    Pühapäevaliiga jalgpallimäng Inglismaal. Foto: Flickr.com kasutaja jmage

Tartu amatöörspordiklubid on hädas treeningaegade ja- kohtade leidmisega, kuna spordisaalide ning staadionide koormus on suur.
 
Frisbee-klubi Tartu Ultimate president Tõnn Sikk tunnistas, et olukord on võreldes varasemaga paranenud, kuid päris selliseid aegu, nagu sooviti, ei saadud ka sel aastal. Samas erinevalt eelmistest aastatest saadi sel aastal kõik taotletud trennikorrad. 
 
„Hommikused trenniajad sobivad täiskasvanutele, kuid soovime trenne anda ka lastele,“ sõnas Sikk. „Ideaalis sooviksime treenida nii kaua kui võimalik väljas, kuid nii lepingut sõlmida ei saa ja sel juhul oleksime aegadest hoopis ilma jäänud.“ Ühe murena toob Sikk välja ka saalide kalli hinna, mis harrastajatele üle jõu käib.
 
Ameerika jalgpalli klubi Tartu Titansi mängija Allan Rajavee sõnul soovisid nad oma Balti liiga play-off mängu Valgevene klubi Grodno Barbariansi vastu mängida esinduslikul Tamme staadionil, kuid suure koormuse tõttu polnud see võimalik. Treeningute osas on saadud vähemalt ühe trenniaja suhtes kokkuleppele SA Tartu Spordiga, kes haldab näiteks Turu spordihoonet ja Tamme staadionit. 
 
Treeninguid viiakse praegu läbi paralleelselt Tamme ning Ülenurme staadionil. Varasemalt treeningpaigaks olnud Sepa staadionile lubas linn Tartu Tammeka jalgpalliklubil ehitada treeningkompleksi.
 
Rajavee sõnul on mõistetav linna esindusklubide eelistamine ja olukord on ka Tartu Titansi jaoks paranenud ning koostöö sujub, kuid rõhutas, et linn peaks töötama amatöörspordile paremate tingimuste leidmiseks. 
 
„Amatöörklubidest sirguvad tipptegijad ka välismaale,“ sõnas Rajavee. „Meie klubist kasvanud mängijad on mänginud näiteks Itaalias ja Hispaanias. Mina ise olen kogemusi omandanud Hollandis. Tähelepanu tuleb pöörata ka kasvavatele ja mitte nii tuntud spordialadele.“
 
Tartu linna kultuuriosakonna sporditeenistuse juhataja Veljo Lamp tunnistab probleemi olemasolu, kuid ei pea seda katastroofiliseks. Lambi sõnul on kõige suurem trenniaegade puudus ajavahemikul kella viiest kuni kella kaheksani. 
 
„Peale töö- ja koolipäeva oleks kõigil mugav trenni teha ja see on ka loogiline,“ sõnas Lamp. Oma osa on trenniaegade puudusel ka Annelinna kunstmurustaadioni rekonstrueerimisel. Selle kohta, kellele täpselt trenniaegu pakkuda, linn suuniseid ei anna. 

Märksõnad: 
Eesti
Toimetaja: 
Simon Suviste

Lisa kommentaar