Sa oled siin

Tartu arstide sõnul väikelastele gripivaktsiini jagub

Ehkki väikelastele mõeldud gripivaktsiini ei tooda enam sellel gripihooajal Eestisse juurde, ei ole Tartu arstide sõnul paanikaks põhjust, sest Tartus on vaktsiinivarud olemas.
 
Eestis turustati sel gripihooajal kahte sorti vaktsiini: kolmevalentset Influvaci ja neljavalentset Vaxigrip Tetrali. Esimeses on kolm ja teises neli gripitüve, mille vastu vaktsiin kaitseb. Kolmevalentne gripivaktsiin sobib kasutamiseks alla kolmeaastastele lastele.
 
Ravimiameti tegevuslubade ja inspektsiooni büroo vaneminspektor Klara Saar ütles, et nii kolme- kui ka neljavalentne vaktsiin on juba ammu ära kasutatud ja lisa tulemas ei ole. Viimased kogused, mis Eestis turustati, olid teiste riikide varudest saadud. “Hetkel ongi olukord, kus vaktsiini ei ole,” lausus ta.
 
Tartu Ülikooli kliinikumi infektsioonhaiguste arst-õppejõud Kadri Kõivumägi sõnas, et kliinikumil Influvaci veel jagub. “Meil on tegelikult see kolmevalentne kapis olemas ja seda ei ole nii vähe, et mingiks paanikaks põhjust oleks,” lisas ta.
 
Ravimiameti vaneminspektori Saare sõnul võib Ida-Tallinna ja Lääne-Tallinna keskhaigla nakkuskabinetis samuti leiduda mingis koguses gripivaktsiini.
 
Väikelaste vaktsiinimine on TÜ kliinikumi arst-õppejõu Kõivumäe sõnul väga oluline, sest kui vaadata ülemaailmset grippi haigestumist, siis pannakse haiglasse põhiliselt just alla nelja-aastased ja üle 65aastased. “Lastekollektiivid hakkavad ju esimesena seda levitama kõigile ja just lastel võib see väga raskesti kulgeda,” ütles ta.
 
Kõivumägi lisas, et inimesed, kes tahavad lasta ennast või oma lapsi vaktsiinida, peaksid seda tegema septembris, oktoobris või novembris, mitte jätma seda jaanuarisse.
 
OÜ Perearstid Takker ja Sarapuu perearst Urmas Takker sõnas, et lapsed, kellel on mõni krooniline haigus või infektsioon, võiksid gripivaktsiini saada. “Ülejäänute puhul ei ole see nii absoluutne,” lausus Takker. Ta lisas, et gripivaktsiinide lõppemisega ei muutu midagi.
 
Ravimiameti vaneminspektor Saar lausus, et vaktsiini puudumisel tuleb oma tervist ise hoida. Ta lisas, et kui laps on tõbine, siis ei tohiks teda lasteaeda viia.
 
Perearst Takker soovitas vältida kokkupuuteid nakkushaigetega. 

Märksõnad: 
Uudised

Lisa kommentaar