Mida rohkem kolib ülikool ära kesklinnast, seda suuremaks muutub probleem.
Madis Oona
Tartu ühistranspordi peaspetsialist

Sa oled siin

Tartu bussides napib ruumi

Linna ääres asuvad õppehooned põhjustavad Tartus argipäeviti suure reisijate hulga liinidel number 1 ja 5, mis kulgevad Annelinnast Riia tänava kaudu Veerikule.
Lauri Urbi sõnul on olukord kõige hullem hommikul vahetult enne kella kaheksat ja kümmet. „Need bussid on igal hommikul hiljemalt Kaubamaja peatuses puupüsti rahvast täis ja järgmised pealetulijad on surutud nagu kilud karpi,“ selgitas Urb.
 
Tartu Tervishoiu Kõrgkooli tudeng Silver Annsoo kinnitas probleemi. Tema sõnul on lootusetu hommikuti bussiga Annelinnast kooli sõita. Hiljuti jättis Annsoo esimesse loengusse minemata, sest ta lihtsalt ei mahtunud kahte järjestikusesse bussi ära.
 
Tartu ühistranspordi peaspetsialisti Madis Oona sõnul viidi viimane busside hange läbi aastal 2009. Toona ei osatud ette näha sellist reisijate arvu kasvu, mistõttu ei hangitud ka rohkem sõiduvahendeid.  „Mida rohkem kolib ülikool ära kesklinnast, seda suuremaks muutub probleem,“ ütles Oona. Probleem on kasvanud pärast füüsikainstituudi ära kolimist Tähe tänavalt linna äärde, selgitas ta. Ühe lahendusena pakkus Oona välja, et tööpäevad ja koolid ei hakkaks kell kaheksa. Teine variant on panna busse juurde, kuid praegu on hommikuti kõik bussid hõivatud.
 
AS Sebe Tartu linnaliikluse juht Üllar Kaljuste peab busside ülerahvastatuse põhjuseks töö- ja koolipäeva samal ajal algamist. Samas kinnitas ta, et ülikoolilinnaku kolimise tõttu Veeriku kanti on Tartus rahva liikumise suund muutunud. Viiendal liinil sõidab üks buss, mis mahutab umbes 145 reisijat, esimesel liinil on neid aga rohkem, märkis Kaljuste. Lisaks sõidavad nendel liinidel veel bussid, mis mahutavad 90 inimest. Olukord muutub kahe ja poole aasta pärast, mil praegune hange asendub uuega, lisas ta.
 
Veerikul asuvad Tartu Tervishoiu Kõrgkool ning TÜ õppehooned Physicum, Chemicum, Biomedicum ja õendusteaduste osakond.

Märksõnad: 
Uudised
Toimetaja: 
Signe Roost

Kommentaarid

Tartu linnal ei jätku busse! LOOMULIKULT on kõige mõistlikum lahendus see, et terve linn muudab ära nii kooli- kui ka tööpäevade algusaja.

Täitsa lollakad.

1 Ma tulen nüüd kolmandat korda teie juurde. Kahe ja kolme
tunnistaja suu läbi tehakse iga asi kindlaks.
2 Ma olen öelnud enne ja ütlen veel ette ära - teist korda
teie pool olles ja nüüd eemal olles - neile, kes on seni
patustanud, ja kõigile muudele: kui ma jälle tulen, siis ma ei
säästa teid!
3 Te ju otsite tõendust, kas minus räägib Kristus,
kes ei ole nõder teie suhtes, vaid on vägev teie sees.
4 Sest kuigi ta löödi risti nõtruses, ometi elab ta Jumala
väest. Nii oleme meiegi nõdrad temas, kuid elame koos temaga
Jumala väest teie jaoks.

Lisa kommentaar