"Loomulikult on probleem olemas, ei saa salata" - Tartu linna sporditeenistuse juhataja Veljo Lamp kunstmuruväljakute seisukorrast

Sa oled siin

Tartu jalgpallurite tingimused paranevad

Tartu pikaaegne probleem kasutuskõlblike kunstmuruväljakutega peaks saama lahenduse järgmisel aastal, linn tahab renoveerida amortiseerinud Annelinna staadioni ning oma keskuse ehitamise plaanidest ei ole loobunud ka Tammeka.
Tartu neljast kunstmurukattega jalgpalliväljakust on amortiseerunud Annelinna staadion ainsana täismõõtmetes, amortiseerinud on ka Mart Reiniku gümnaasiumi ja Miina Härma gümnaasiumi platsid. Ainsana on rahuldavas seisukorras Tamme staadioni kunstmuruväljak.
Linna sporditeenistuse juhataja Veljo Lamp lootis, et kuigi järgmise aasta eelarve ei ole veel kinnitatud, leiavad linnaisad sealt vahendeid Annelinna staadioni renoveerimiseks. „Loomulikult on probleem olemas, ei saa salata,“ tunnistas Lamp.
Probleem süveneb iga aastaga: tänavugi liitus ainuüksi Tartu Tammeka süsteemiga 150 uut noort, kellele on vaja leida treeningaegu. Tammeka noortetöö juht Ott Meerits kinnitas, et mitmete gruppide koos treenimise tõttu ei ole väljakute suurused rahuldavad ja esimesed grupid saadeti juba oktoobrist saali. „Üritame sellega kõigile natukene paremaid tingimusi pakkuda,“ nentis Meerits.
Tammeka 2000.-2002. aastal sündinud poisse juhendav Alar Trumm selgitas, et kuigi hetkel saavad tema hoolealused tänu esimesena trenni jõudmisele kasutada tervet kunstmuru, peab peagi ilmselt hakkama saama poole väljaku või veel vähemaga.
Samas kuulub Trummi gruppi hetkel ligi 50 poissi, igal treeningul on kohal umbes 30, kes peagi poolele väljakule peavad mahtuma. Võrdluseks: täismõõtmetes väljakule - mida Tamme kunstmuru ei ole – peavad ühe mängu jaoks ära mahtuma vaid 22 meest.

Toimetaja: 
Mattias Tammet

Kommentaarid

Oo! Uuesti!

* Loo juures olev kaart on väga hea. Kust see võetud on? Viide ei teeks paha. Ja kaardi pildile sobiks seltsiks mõni pilt staadionist, aga saan muidugi aru, et ilm oli kehv ja fotograaf ülekoormatud :)
* Juhtlõigus võiks olla jutustavam. “Tartu pikaaegne probleem kasutuskõlblike kunstmuruväljakutega” –> Tartus on pikka aega olnud probleem kasutamiskõlbmatute kunstmuruväljakutega. “peaks saama lahenduse järgmisel aastal, linn tahab renoveerida amortiseerinud Annelinna staadioni ning oma keskuse ehitamise plaanidest ei ole loobunud ka Tammeka.” Pooldaksin siin kahelauselist juhtlõiku. Esimeses lauses oleks toodud välja probleem, teises lahendus -> Probleem peaks saama lahenduse järgmisel aastal, sest linn tahab renoveerida amortiseerinud Annelinna staadioni.
Lause teise poole, mis puudutab Tammekat, jätaksin n-ö üleminekulauseks juhtlõigu ja sissejuhatava lõigu vahele.
* Sõna linnaisad kasutamise sobivuse üle võib ilmselt vaielda, aga pakun alternatiiviks linnaametnikud.
* “Probleem süveneb iga aastaga” sobiks vahepealkirjaks. “tänavu liitus ainuüksi Tartu Tammeka süsteemiga 150 uut noort, kellele on vaja leida treeningaegu.” Sobiks eraldi lauseks. Aga mis see Tammeka süsteem on?
* Ja päris kindlasti kuluks iga lõigu vahele ära üks tühi rida.

Lisa kommentaar