“Vana-Ihastes pole tänavaid ollagi ning tekkiva liikluskoormusega seoses peab ikkagi tänavaid ümber ehitama, et inimesed saaksid normaalselt liigelda ja edasi elada,” ütles Ahven. Ta lisas, et praegu ei mahu Lõkketule tänaval kaks autotki kõrvuti sõitma.  

Sa oled siin

Tartu kaitseb oma sõiduteid Luunja elanike eest

Tartu linnale ei meeldi, et linna piiri lähedale Luunja valda planeeritava elamurajooni tulevased asunikud hakkavad linna sisse sõitmiseks kasutama Vana-Ihastes asuvat kitsast Lõkketule tänavat, mis pole loodud tihedaks liikluseks.  

Ihaste seltsi juhatuse liige Tiit Tali ütles, et Vana-Ihaste rajati nõukogude ajal aedlinnana ja seetõttu pole sealsed teed mõeldud läbisõiduks. Tali sedastas: “Oleme ehitanud oma majad vaiksesse piirkonda ja nüüd tahab Luunja midagi vastu andmata meie rahu rikkuda. Tahame, et siis tehtaks kogu Ihaste tänavavõrgustik ühtlaseks ja korda.” 

“Inimestele lihtsalt ei meeldi, et maja eest sõidab mööda rohkem autosid, kui tahetakse,” lisas Karjus.  

Luunja valla planeeringu- ja haljastusspetsialisti Evelin Karjuse sõnul näitas nende tehtud liiklusuuring, et kui rajada linnapiirist Luunja poole 23 majaga elamurajoon, siis see ei muuda oluliselt Tartus asuva Lõkketule tänava liiklust. “Inimestele lihtsalt ei meeldi, et maja eest sõidab mööda rohkem autosid, kui tahetakse,” lisas Karjus.  

Tartu linnaplaneerimise ja maakorralduse osakonna juhataja Urmas Ahvena sõnul ei kaota Luunja tellitud liiklusuuringu tulemused probleemi ära. “Vana-Ihastes pole tänavaid ollagi ning tekkiva liikluskoormusega seoses peab ikkagi tänavaid ümber ehitama, et inimesed saaksid normaalselt liigelda ja edasi elada,” ütles Ahven. Ta lisas, et praegu ei mahu Lõkketule tänaval kaks autotki kõrvuti sõitma.  

Ahven on seisukohal, et kui liikluskoormus tuleb Luunja valla poolt, siis oleks õiglane, et tee-ehituskulusid kannab osaliselt ka Luunja. “Linna eelarves ei ole piisavalt vahendeid, et neid kulutada vallast tulevate probleemide lahendamiseks, ja linn sooviks väga, et need kulutused võtaks enda kanda eelkõige kasusaaja ehk siis vald ja arendaja,” ütles Ahven. 

Luunja valla planeeringuspetsialisti Karjuse sõnul pole Tartu teinud ettepanekut, et teede ümberehitamisega kaasnevad kulud peaks katma arendaja ja Luunja vald. Karjus lisas, et seaduse järgi on Tartul kohustus omavalitsuse piires teede eest hoolt kanda ka siis, kui need on mõeldud läbivaks liikluseks.  

Tartu linnaplaneerimise osakonna juhataja Ahven ütles, et kui Luunja suhtub probleemi niiviisi, siis paneb Tartu linn Luunja vallast Vana-Ihastesse viivad tänavad kinni. “Siis lähtumegi ainult oma elanikest ja mis siis meil Luunja vallast, las sõidavad uued elanikud ringiga Kabina kaudu Tartusse,” lisas Ahven. 

Arutelu elurajooni rajamise ja teede korraldamise üle pole veel lõppenud ning nii Tartu linn kui ka Luunja on valmis omavahel kokku leppima. “Aga ikkagi tahame meie arvestada ka Ihaste seltsi arvamusega ja seda peab tegema ka Luunja,” ütles Ahven. 

 

Märksõnad: 
Uudised

Lisa kommentaar