Tartu elaniku Maia Salmi sõnul on katlakivi tõsine probleem, mis tekitab tüli ka väiksemate kodumasinatega. Enne tee tegemist on Salm alati vee filterkannust läbi lasknud. „Muidu ei jõuaks veekeedukannu piisavalt tihti ära pesta, sest kohe tõmbab täiesti valgeks,” kirjeldas Salm. 

Sa oled siin

Tartu kare vesi rikub kodumasinaid

Tartu mineraalainete rohke vesi, mis sisaldab inimese organismile vajalikku kaltsiumit ja magneesiumit, tekitab kodumasinatesse katlakivi ning põhjustab masinate kiire riknemise. 

Kodumasinate parandamisega tegeleva Vladilen Kauri hinnangul on pea pooltel juhtudel masinate katki mineku põhjuseks katlakivi. „Vesi on puhas ja joogiks ideaalne, aga masinaid tapab päris korralikult – see on kindel,” ütles Kaur.  

Kauri sõnul ei oska inimesed masinate hooldamisel arvestada vee karedusega. Vee karedus sõltub kaltsiumi ja magneesiumi sisaldusest. Mida suurem on nende sisaldus, seda karedam on vesi.  

Kaur ütles, et masinate oskamatu käitlemine tuleneb eksitavatest puhastusvahendite reklaamidest. Tema sõnul ei tasu külma veega pesemisest võidetud rahaline kokkuhoid ennast lõpuks ära. Ta lisas, et enim probleeme kodumasinatest on just pesumasinatega.  

Kaur nentis, et ka nõudepesumasinatel esinevad samad katlakivi probleemid, mis pesumasinatel. Nõudepesumasinates tekitab probleeme katlakivist tulenev ummistus. „Masin töötab aga ei pese korralikult, sest on katlakivi paksult täis,” ütles Kaur.  

Kauri sõnul on puhastusfiltritega varustatud majades puhas vesi. „Kui tavalise veega peale kahte või kolme keetmist on juba põhi valge, siis seal on nii, et keeda sada korda ja pole midagi,” ütles Kaur. 

Kaur ütles, et probleeme pesumasinatega ei tekita üksnes katlakivi, vaid ka masinasse jääv sodi ja mustus. Probleemi põhjuseks on pesu pesemine madalatel temperatuuridel. Kauri sõnul tekib 30 kraadi juures pesu pesemise tagajärjel masinasse hais.  

Tartu elaniku Maia Salmi sõnul on katlakivi tõsine probleem, mis tekitab tüli ka väiksemate kodumasinatega. Enne tee tegemist on Salm alati vee filterkannust läbi lasknud. „Muidu ei jõuaks veekeedukannu piisavalt tihti ära pesta, sest kohe tõmbab täiesti valgeks,” kirjeldas Salm. 

Kauri sõnul saaks probleemi ära hoida masina sagedase hooldusega. Tema hinnangul ei oska inimesed arvestada, et kareda veega majapidamistes peaks masinat hooldama palju tihemini kui reklaamitakse. Masina korras püsimiseks ei piisa tema sõnul vaid korra aastas masina puhastamisest.  

Probleemi annaks vältida ka puhastusfiltrite paigaldamisega. Kauri sõnul on puhastusfiltritega varustatud majades puhas vesi. „Kui tavalise veega peale kahte või kolme keetmist on juba põhi valge, siis seal on nii, et keeda sada korda ja pole midagi,” ütles Kaur. 

Joogi- ja tarbevee puhastusseadmete edasimüügiga tegeleva firma Miridon juhatuse liige Märt Klaassen ütles, et vee pehmendamiseks mõeldud seadme saab paigaldada nii, et see mõjutab ainult tarbevett. Selline lahendus aitab säästa kodumasinaid kui kraanivee kvaliteeti see ei muuda. 

 

Märksõnad: 
Uudised

Lisa kommentaar