Sa oled siin

Tartu Koduta Loomade Varjupaik saab kaitseministeeriumi abiga uued rajatised

  • Varjupaiga projektijuhi sõnul varjupaiga kinnipanemist seoses ehitustöödega pikemaks perioodiks lubada ei saa. Foto: CherryPoint/Creative Commons

Kaitseministeerium omab Raadi linnaosas maa-ala, mis praeguseni on olnud avalikkusele ligipääsetav, kuid ministeeriumi ehitusplaanide tõttu sulgetakse territoorium ning finantseeritakse Tartu Koduta Loomade Varjupaiga uusi rajatisi. 
 
Uue Eesti Rahva Muuseumi hoone lähedal asub ministeeriumi maa-ala, millest läheb läbi ainuke Tartu Koduta Loomade Varjupaigani viiv tee. Tartu linnamajanduse osakonna juhataja Rein Haak ütles, et kaitseministeerium soovis ehitamissoovidega seoses sulgeda ainukese liiklustee varjupaigani. Tema sõnul ei takista Tartu linn riigi kaitsmist ning mõistab riigi soove. 
 
Tartu linnapuhastuse peaspetsialisti Madis Tammeoru sõnul oli Tartu linna üheks nõudeks ministeeriumile tagada Tartu Koduta Loomade Varjupaiga igapäevase töö jätkumine. 
 
Seoses juurdepääsutee sulgemisega koostati plaan, millega riik finantseeriks uue ligipääsutee, vastuvõtuhoone ning parkla ehitamist varjupaigale.
 

„Riigikaitse ei saa toimida omavalitsuse inimeste ja teenuste arvelt,“ kommenteeris Tartu linnamajanduse osakonna juhataja Rein Haak uute rajatiste ehitamist.

 
Kaitseministeeriumi pressiesindaja Andres Sanga sõnul on tegu riigikaitsemaaga, millele on Tartu linnaga koostatud detailplaneering. „Praegu ei ole me veel valmis avaldama täpsemaid plaane seoses selle piirkonna arendamisega riigikaitselisteks vajadusteks,“ ütles Sang, millega kaitseministeeriumi kommentaar piirdus. 
 
Praegusel hetkel on varjupaiga ligipääsutee kõikidele kasutatav ning märk, mis viitaks, et maa-ala kuuluks kaitseministeeriumile, puudub. Pärast varjupaiga parklasse viiva tee mööda sõitmisest on puude vahelt võimalik näha silti, millel on kirjas, et ilma kaitseministeeriumi loata on inimestel alal viibimine keelatud ning kaugemal on näha kaitseministeeriumi rajatisi. 
 
Detailplaneeringu kohaselt on kaitseministeeriumile kuuluva ala koos tee ja seal oleva põõsaste ja puude rägastikuga suurus umbes 25 hektarit. Madis Tammeoru sõnul on praegusel hetkel kaitseministeeriumil plaanis alustada ehitustöödega 2017. aastal. 
 
Tartu Koduta Loomade Varjupaik on maakonna ainukene ning selle teenuseid kasutab kokku 23 kohalikku omavalitsust, nende juures ka omavalitsused väljaspool Tartu maakonda. „Tegemist on elusolenditega, keda peab söötma, jootma ja kasima,“ sõnas varjupaiga projektijuht Kirke Roosaar. Ta lisas, et varjupaiga kinnipanemist pikemaks perioodiks lubada ei saa. 

Märksõnad: 
Eesti
Toimetaja: 
Kadri Org

Lisa kommentaar