Sa oled siin

Tartu linnamuuseumi ekspositsioon on kõnniteel ees

  • Selles pargis kõnniteed ei blokeerita. Foto: Wikimedia Commons
    Selles pargis kõnniteed ei blokeerita. Foto: Wikimedia Commons

Ülejõe pargi Kaarsilla ja Raatuse tänava vahelisele alale paigaldatud linnamuuseumi ekspositsioon jääb jalakäijatele ette, sest selle kesklinna poolne osa on muru äärest nihkunud kõnnitee keskele.  
 
Igapäevaselt Raatuse ühiselamust kesklinna liikuvat tudengit Anneli Lebertit segab ekspositsioon, sest korraga liigub Ülejõe pargis rohkelt inimesi. „See üks väljapaneku osa hõlmab üle poole kõnniteest ja vabaks jääb umbes meetrine ala, kuidas mitukümmend inimest korraga sellest mööduma peavad?“ küsib pahane tudeng. 
 
Linnavalitsuse kultuuriosakonna juhataja Külli Aleksanderson probleemi ei näe, sest väljapanek ei takista tema arvates pargist läbi liikumist. „Seal on piisavalt ruumi jalakäijatele ja autoliiklus puudub,“ põhjendas Aleksanderson linnaarhitektide töösse mitte sekkumist. 
 
Linnamuuseumi ekspositsiooniosakonna juhataja Silja Paris oskab teistegi linnakodanike kaebuste põhjal öelda, et Ülejõe parki paigaldatud väljapanek on problemaatiline. Parise sõnul algselt teepervele plaanitud ekspositsioon on teadmata põhjusel tee keskele liikunud. „Ilmselt on mõni masin selle muru pealt ära lükanud, sest inimjõuga seda liigutada ei jõua,“ ütles Paris. 
 
Pargi korrashoiu eest hoolitsev ISS Eesti Tartu välitööde juhataja Ero Tolsbergi sõnul pole linnamuuseumi väljapanek pargi hooldustöödele ette jäänud ning nemad neid eest ära liigutanud pole. 
 
Silja Paris peab oluliseks, et installatsioon muru äärde tagasi lükataks, kuid linnamuuseumil endal selle liigutamiseks võimalused puuduvad. „Linnavalitsuse arhitektuuri ja ehituse osakond on füüsiliselt võimeline seda liigutama,“ ütles Paris, kuid lisas, et neil on probleemi lahendamisega juba kaua aega läinud. Ühe lahendusena näeb Paris ka talve tulekut. „Kui lumi maha tuleb, võetakse ekspositsioon nagunii maha.“
 
Arhitektuuri- ja linnakujundusteenistuse osakonna arhitekti Anna-Liisa Unt polnud ekspositsiooni seisukorraga kursis, kuid võttis selle tagasi muru äärde liigutamise eest vastutuse enda osakonna peale ja lubas esimesel võimalusel probleemi lahendada. 
 
Linnamuuseumi ekspositsioon on tartlastele tuttav kui raekoja platsi jõuluinstallatsioon, millele on paigutatud Tartu linna puudutavad küsimused. 

Märksõnad: 
Eesti
Toimetaja: 
Simon Suviste

Lisa kommentaar