Sa oled siin

Tartu linnast jääb Draamale väheks

  • Eesti Teatri festival Draama toimus tänavusel aastal 7.–13. septembril. Foto: ClkerFreeVectorImages/Creative Commons

Esmaspäeval Tartus alanud Draama 2015 teatrifestival on tänavu viiendiku üritustest Tartust välja viinud, kuna festivali sünnilinnas selle aasta programmilisadele vajalike eeldustega ruume ei leidu. 
 
Draama pressiesindaja Katrin Maimiku sõnul pole Tartus lisandunud formaadimuudatuste rakendamiseks vajaliku spetsiifikaga mängupaiku ning seetõttu toimuvad sel aastal osa üritustest Tallinnas ja Järvamaal Esna Mõisas. „Festival kahte linna laieneda ei plaani, pigem toimuvad lisaprogrammi ja show-case üritused Tallinnas. Plaan on siiski jätta Draama Tartu linna festivaliks,“ sõnas Maimik. 
 
Kahe linna festivaliks ei pea Draamat ka peakorraldaja Margus Kasterpalu. „Draama on Eesti Teatri festival, mis toimub Tartus,“ ütles Kasterpalu.
 

„On lavastusi, mida on ebamõistlik või liiga kallis Tartusse üle kolida,“ põhjendas Draama festivali peakorraldaja Margus Kasterpalu Tartust väljaspool toimuvaid üritusi.

 
Veel ühe näitena tõi Kasterpalu eestlaste korraldatava Balti Teatri Foorumi osaprogrammi, mille eelarve ja statuut näevad ette, et väliskülalistele näidatakse lavastusi kodusaalides, mis paraku ei asu Tartus. 
 
Seda, kas Draama tulevik saabki olema osaliselt Tallinnas, ei osanud Kasterpalu öelda, kuna Aastaauhindade programmi katsetatakse sel aastal esimest korda. Kasterpalu sõnul otsustab septembri lõpus kogunev Teatriliidu juhatus, kas programm oli nende arvates toimunud kujul elujõuline ning vastavalt tulemustele tehakse plaanid ka järgnevaks aastaks.
 

„Ilmselt toimub järgmisel aastal umbes sama palju üritusi Tallinnas kui tänavu,“ arvas Draama festivali peakorraldaja Margus Kasterpalu. Ta toonitas, et muutuva formaadi tõttu on tulevikku ennustada raske. 

 
Tartu linnavalitsuse kultuuriosakonna juhataja Külliki Aleksanderson ütles, et Draama muutunud soovide, huvide ning eesmärkide rahuldamine on linnavalitsuses päevakorras. Aleksandersoni sõnul arutletakse pärast tänavuse festivali lõppu korraldaja SA Eesti Teatri Festivali esindajatega, kui palju on Draama osalist Tartust lahkumist mõjutanud eelarve ning kui palju kuraatori nägemus.
 

„Draama otsib jätkuvalt oma formaati, aga leiab linnale olulise kultuurisündmusena ka tulevikus kindlasti enda koha Tartus,“ lubas linnavalitsuse kultuuriosakonna juhataja Külliki Aleksanderson. 

 
Tartu linn on 2015. aastal eelarvest eraldatud 29 000 euro suuruse toetusega jätkuvalt Draama festivali suurim rahastaja. 

Märksõnad: 
Kultuur
Toimetaja: 
Kadri Org

Lisa kommentaar