Karu lastehoiu direktriss Signe Rosenthal ütles, et tema alustas oma kodus lastehoiuga kaheksa aastat tagasi sellepärast, et tema poeg ei saanud lasteaeda kohta ja muud võimalust lihtsalt ei jäänud.

Sa oled siin

Tartu linnavalitsus lahendas lasteaiakohtade probleemi

Tartu linn hakkas kaks aastat tagasi maksma eralasteaedadele ja lastehoidudele iga lapse pealt raha, tänu millele on lasteaia kohatasu kõikjal sama ja igal lapsel on lasteaiakoht. 

Tartu linnavalitsuse alushariduse peaspetsialist Kaspar Kreegimäe ütles, et Tartu linn on lasteaiakohtade murega silmitsi seisnud juba väga pikka aega ja kaks aastat tagasi tegi linnavalitsuses suure sammu ning muutis lastehoidude ja eralasteaedade rahastamise süsteemi. Kreegimäe sõnul on lapsevanema jaoks valikud laienenud ja seoses muutustega pearaha jagamise süsteemis on kohamaks igal pool ühesugune.  

Kreegimäe sõnul on praeguse seisuga Tartus linnalasteaedasid ja -hoide 35 ning eralasteaedasid ja -hoide on 61. Ta ütles, et see on piisav arv lasteaedasid ja -hoide, et kõik Tartu lapsed ära mahutada. 

Saealle sõnul on Veski lastehoius võrreldes teiste hoidudega odavam kuutasu ning sellele lisandub ka huviringi raha, kui vanem seda soovib. „Meie eesmärk pole raha saada, vaid pakkuda lastele parimat lapsepõlve,“ ütles Saealle. 

Lisaks Tartu linnale on lasteaiakohtade probleemi lahendamisel kaasa aidanud ka lapsevanemad, kes on rajanud eralastehoide ja -lasteaedasid.  

Karu lastehoiu direktriss Signe Rosenthal ütles, et tema alustas oma kodus lastehoiuga kaheksa aastat tagasi sellepärast, et tema poeg ei saanud lasteaeda kohta ja muud võimalust lihtsalt ei jäänud. Ta sõnas, et talle hakati tegema ruumide rendipakkumisi ning seejärel hakkas ta hoidu suurendama ja kui algul oli hoius 20 last, siis nüüd on lapsi erinevates hoidudes üle Tartu umbes kakssada. 

Lastehoiuseltsi juhatuse liige Ireen Saealle ütles, et Veski lastehoid alustas samuti seetõttu, et lasteaedadesse polnud kohti. Ta sõnas, et lapsevanemad tegelevad Veski lastehoiu majandamisega praeguseni vabatahtlikult ning nende lastehoius pole kunagi olnud üle kümne lapse. „Meil on mõnus kodune keskkond,“ sedastas Saealle.  

Kreegimäe sõnul on lapsevanema ainuke küsimus praegu see, kuhu ta oma lapse panna soovib, sest hinnavahet enam pole. „Lapsevanema jaoks on nii-öelda palett väga lai,“ ütles Kreegimäe. 

Saealle sõnul on Veski lastehoius võrreldes teiste hoidudega odavam kuutasu ning sellele lisandub ka huviringi raha, kui vanem seda soovib. „Meie eesmärk pole raha saada, vaid pakkuda lastele parimat lapsepõlve,“ ütles Saealle.  

Rosenthal sõnas, et Karu lastehoius kehtib alates teisest lapsest kohamaksu puhul sooduspakkumine ehk maksta tuleb poole väiksem summa. „Ma arvan, et see on igati hea lahendus, ning olen kuulnud, et ka linnavalitsus plaanib selle süsteemi kasutusele võtta,“ ütles Rosenthal. 

Kreegimäe ütles, et alates järgmisest aastast hakkab tõepoolest linna lasteaedades kehtima soodusmaks, mis tähendab seda, et esimese lapse eest peab lapsevanem maksma täissumma, teise lapse eest pool summast ja kolmas saab lasteaias käia tasuta. 

 

Märksõnad: 
Uudised

Lisa kommentaar