Sa oled siin

Tartu Noorte Töömalev ootab uusi ja vanu osalejaid

  • Töötav poiss Foto: freeimages.com
    Töötav poiss Foto: freeimages.com

Tartu Noorte Töömalev on 7.-18. aastastele noortele mõeldud laager, kus saab kasulikult suvevaheaega veeta, teenides taskuraha ja omandada oskusi edaspidiseks eluks.
 
Malevas osalemine annab noorele hea võimaluse kujundada esmaseid tööharjumusi ja tõsta teadlikkust tööohutusest. Malevlaste tööülesanneteks on peamiselt kergemad heakorrastustööd. Sel aastal on töökohtadeks erinevad eraettevõtted, marjatalud, linna või valla haljasalad, spordiväljakud, noortekeskused ja raamatukogu.
 
Tööpäevad kestavad tavaliselt neli tundi. Töötasu makstakse Eestis kehtiva miinimumtasu alusel, milleks on 2,34 eurot tunnis. Pärast tööpäeva on planeeritud vaba aja programm, mille raames korraldatakse külaskäike ettevõtetesse, filmiõhtuid või kasulikke koolitusi tööseadusandluse ja karjääriplaneerimise vallas.
 
Töömalevasse on oodatud kõik Tartu linna sissekirjutatud noored, kes tahavad saada häid kogemusi ning leida uusi sõpru. Malevasse registreerimine algab hiljemalt mai alguses. Täpsem info registreerimise ja vahetuste kohta tuleb uuele maleva kodulehele aprilli teises pooles. Seni on info kättesaadav Anne noortekeskuse kodulehelt.
 
Eelmisel aastal viis Tartu Noorte Töömalevat läbi neli kohalikku noortekeskust - Lille maja noortekeskus, Tähe noorteklubi, Öökulli laste- ja noortekeskus ja Anne noortekeskus.

Märksõnad: 
Uudised
Toimetaja: 
Eleen Laasner

Lisa kommentaar