3E klassi õpetaja Merike Kärner

Tartu põhikool vaevleb mitmete ehitustöödega

Tartu Mart Reiniku kooli algklasside lapsed õpivad jätkuvalt koolimajas, mille remonditöödel ei paista lõppu.
Direktori Enn Ööpiku kabinetti astudes on tunda õhus värsket energiat ja laual näha õpilaspiletite virna. Tartu Mart Reiniku koolile on uus õppeaasta alanud uue direktori, kuid vanade probleemidega. Peamiseks murekohaks on koolil jätkuvalt aadressil Riia 25 asuv algklassidele mõeldud õppehoone.
Endine Tartu Täiskasvanute gümnaasiumi koolimaja, mille Mart Reiniku kooli noorimad õpilased kolm aastat tagasi seoses Jaan Poska gümnaasiumi loomisega enda kasutusse said, on remondis ja pidevas renoveerimises olnud alates 2012 aasta suvest. Koolimajal on renoveeritud klassiruumid, söökla, tualettruumid, garderoob ning hetkel käib hüdroisolatsiooni paigaldamine ja soojustamine.
Direktor Ööpiku sõnul ei sega ehitustööd õppimist kuna ehitusfirmaga on tehtud kokkulepe, et mürarikkad tööd tehtaks peale tundide lõppu. Tartu Mart Reiniku kooli 3E klassi õpetaja Merike Kärner sõnul teda remonditööd ei sega. „Müra on ruumis siiski kosta. Lahtise aknaga ma tundi anda ei saa, sest lisaks mürale tungib kohati sisse ka ehitustolm,“ sõnas ta.
Juunis peetud kooli hoolekogukoosolekul tundsid lapsevanemad muret kooli söökla pärast, kuhu oli tekkinud hallitus. Kui direktor Ööpiku käest küsida hallituse kohta, siis vastab ta, et hallitus on eemaldatud ja, et paigaldatav hüdroisolatsioon peaks hallituse ära hoidma ka tulevikus. Ühtlasi kinnitas Ööpik, et kohal käis ka tervisekaitseinspektsioon ja veendus söökla heas seisukorras. Tasub märkida, et Tartu Mart Reiniku kool ei ole ainus kool Tartus, mis lähiajal hallitusprobleemidega vaevelnud on. Nimelt 2013 aastal hallitas Tartu Tamme gümnaasiumi ujula ning tekitas kõneainet ka Eesti meedias.
Tartu Mart Reiniku kooli projekteeritav ehitustööde lõpuaeg on aga teadmata. Tartu Linnavarade osakonna ehitusteenistuse juhataja Priit Metsjärv sõnab, et hetkel puudub kindel teadmine millal ehitustööd lõppevad, sest Riia 25 hoonel on remontida veel palju ning kõik remonditööd kinnitatakse aastaliselt eelarvega. Kui direktor Ööpiku käest küsida ehitustööde lõpetamise kohta, siis vastab ta, et nii vana maja puhul ei saa remonti lõpetada, vaid seda saab ainult katkestada.

Majandus
Signe Roost