Tartu spordiklubid jätavad täiskasvanud ujumishuvilised ukse taha

• Ujuma tuleb õppida. Foto: freeimages.com

Juba kolmandat aastat alles täiskasvanuna ujuma õppijaid koolitav Ujumise spordiklubi treener Triin Rääski sõnul soovis sel sügisel tulla Ujumise spordiklubisse ujumist õppima kümmekond inimest rohkem, kui klubi vastu võtta sai.

Tema andmetel õpib kahes algajate rühmas praegu kokku 20 inimest. „ Tahaksime võtta rohkem täiskasvanuid vastu, aga see oleks suur lisakoormus treeneritele,“ ütles Rääsk.

Ta rõhutas, et täiskasvanuid koolitada on väga keeruline, kuna nad kardavad vett veel enam kui ujumist alustavad lapsed. „Täiskasvanud mõtlevad vette tulles liiga palju,“ tõdes ta.

Varasematel aastatel täiskasvanud ujuma õppimise soovijatele rühmi avanud Arena spordiklubi juht Andres Kirss nentis, et sel aastal spordiklubi eraldi rühma täiskasvanutele ei teinud, kuna selleks napib treenereid. „Täiskasvanutele on tohutult raske anda tundi ja selleks pole meie treeneritel vaba aega,“ lisas Kirss.

Arctic Sport Club Tartu juhi Kaspar Engelbrechti sõnul õpib Arcticu algajate täiskasvanute ujumisrühmas ligikaudu kümme inimest. Engelbrechti hinnangul on algajate täiskasvanute õpetamine treenerile koormavam, kui edasijõudnutele tunni andmine, mistõttu ei saa ühte rühma rohkem õpilasi võtta. „Peab olema väga hea treener, kes algajaid õpetab,“ ütles Engelbrecht.

Küsimusele, miks Tartus algajatele ujujatele treenereid ei jätku, Tartu linnavalitsuse sporditeenistuse juhataja Veljo Lamp vastata ei oska. „See on turu reguleerida, linn saab siin vähe teha,“ tõdes Lamp.

Tartu hariduskorralduse peaspetsialisti Karin Pihli sõnul pole Tartu linn seni veel täiskasvanute ujumisõppe toetamist arutanud. Pihl rõhutas, et linn vastutab praegu laste ujuma õpetamise eest ja spordiklubid peaksid ise otsima võimalusi, kuidas täiskasvanud huvilistele rohkem rühmi avada ja tunde anda. Samas ei välistanud Pihl täiskasvanud ujumishuviliste algõppe rahalist toetamist tulevikus.

Praegu saavad täiskasvanud tartlased ujuma õppida vaid kahes Tartu spordiklubis: Ujumise spordiklubis Aura veekeskuses ja Arctic Sport Club Tartus.

Triin Ärm

Kommentaarid

Noh, jah, kümme inimest ei saanud minna sellesse trenni, kuhu nad oleks tahtnud, ma ei näe siin küll mingit suurt probleemi, mille kallal jahuma peaks... Aga igale oma.