Andres Ottender: „Kohtumise edasilükkamise peamiseks põhjuseks oleks lugupidamine sündmuses viga või surma saanud inimeste vastu.“

Sa oled siin

Tartu suurimad spordiklubid järgiksid Ottawa jäähokiklubi eeskuju

  • Ottawa Senatorsi mälesustseremoonia enne mängu FOTO: Ottawa Senators/Christopher Skinner

Sellel nädalal Ottawas kahe inimese hukkumisega lõppenud tulistamise tõttu otsustas kohalik jäähokiklubi Senators oma samal päeval toimuma pidanud kodumängu edasi lükata. Taolise tragöödia toimumisel Tartus käituksid sarnaselt ka suurimad kohalikud meeskonnad.
 
Bigbank Tartu võrkpallimeeskonna mänedžeri Hendrik Rikandi sõnul toimuks kohtumine pärast võimalikku tulistamist vaid siis, kui matši alguseks on kurjategija kätte saadud. Vastasel juhul lükataks Rikandi sõnul kohtumine turvalisuse kaalutlustel kindlasti edasi. Ta lisas, et isegi kui kohtumine otsustatakse vahetult peale tragöödiat ikkagi pidada, oleks kogu ürituse õhkkond palju vaoshoitum. „Inimohvrite korral leiaks enne mängu aset leinaseisak ning meeskond kannaks leinalinte,“ ütles Rikand.
 
Lugupidamine kannatanute suhtes
Andres Ottender Tartu Ülikooli akadeemilise spordiklubist nõustub Rikandiga ja ütles, et olukorra mittelahenemisel tuleks samale päevale planeeritud mäng ära jätta. Ottender selgitas, et reeglid võimaldavad vajaduse korral kohtumist edasi lükata ning mõne tragöödia aset leidmisel kaaluks klubi kindlasti sellist käitumist. „Kohtumise edasilükkamise peamiseks põhjuseks oleks lugupidamine sündmuses viga või surma saanud inimeste vastu,“ lisas Ottender.
 
Eetiline küsimus
Ka Tartu Tammeka jätaks tulistamisjuhtumi või mõne sarnase õnnetuse puhul mängu ära või lükkaks selle edasi. "Erakorraliste sündmuste puhul ei ole eetiline pidada meelelahutusüritusi, näiteks jalgpallikohtumist,“ ütles Tartu Tammeka tegevjuht Kalle Paas. „Kuigi kõik sõltub sündmuse tõsidusest arvan ma, et teised korraldajad nõustuks minuga ning me lükkaksime taolises olukorras jalgpallimatši edasi.“
 
Viimane Kanada tulistamisjuhtumi sarnane olukord leidis Eestis aset 2011. aastal, mil kaitseministeeriumisse tungis relvastatud meesterahvas, kes võttis pantvangi kaks inimest. Sarnaselt Kanadas toimunule hukkus sissetungija tulevahetuses korrakaitsjatega. Lõuna prefektuur korraldas eelmisel kuul haridus- ja teadusministeeriumis sarnase õppuse, mille stsenaariumi kohaselt oli majja sisenenud kaks relvastatud isikut.

Märksõnad: 
Uudised
Toimetaja: 
Taavi Eilat

Lisa kommentaar