Sa oled siin

Tartu tähetornis toimusid esimesed kuu vaatlused

Nädala alguses toimusid Tartu tähetornis sügise esimesed avalikud vaatlusõhtud, kus huvilistel oli võimalus läbi teleskoobi kuud vaadata.
 
Pilvise ilma ja halva nähtavuse tõttu polnud esmaspäeval võimalik kuud vaadelda, kuid teisipäevane vaatlus, millest võttis osa 18 inimest, kulges edukalt. Kõigil oli võimalus lähemalt uurida, missugune kuu täpsemalt välja näeb.
 
Kuud vaadeldi läbi praeguse peateleskoobi, mis asub tähetorni kõige kõrgemal korrusel akendest ümbritsetud vaatlusterrassil.
 
Kohal oli ka planetarist-pedagoog Alar Puss, kes rääkis huvilistele teleskoobist lähemalt. 
 
Huvilisi oli seinast seina
 
Alar Pussi sõnul on ta Tartu teletornis ka varem vaatlusi läbi viinud ja huvilistest ei ole kunagi puudust olnud.  Osad inimesed tulevad tema sõnul vaid läbi teleskoobi kuud vaatlema, kuid mõned tahavad ka teada, kuidas teleskoop täpsemalt töötab. ''Ma hea meelega jagan nendega oma teadmisi,'' ütles Puss.
 
Tartu tähetorni juhataja Janet Laidla sõnul on huvilisi palju. "Meil on olnud vaatlusõhtuid, kuhu on tulnud 170 inimest," sedastas Laidla. "Sellised olukorrad on küll keerulised, aga me ei kurda," lisas ta. Laidla sõnul käib lisaks eestlastele Tartu tähetorni külastamas ka tähelepanuväärsel hulgal turiste tervest maailmast.
 
Kõige populaarsem asutus ei ole
Kuigi Tartu tähetornis ei ole huvilistest puudust saab olukord Laidla sõnul alati parem olla. Laidla jutu järgi on nad teadlikud sellest, et tähetorn ei ole kõige populaarsem atraktsioon Tartus ja et kõik inimesed ei pruugi sellest kohast lihtsalt teada.
 
''Me töötame selle nimel, et meie juures rohkem külastajaid käiks. Kuna väga palju asju konkureerib tähelepanu pärast, siis peab kõvasti vaeva nägema, et inimesed võtaksid aega, et muuseumisse tulla,'' ütles Laidla.
 
Tartu tähetorni täielik renoveerimine lõppes 2011. aastal ja sellest ajast saadik on huviliste arv püsivalt kasvanud.

Toimetaja: 
Aleksander Pihlak

Lisa kommentaar