Sa oled siin

Tartu Toidupank söödab üha enam üksikuid mehi

  • Eesti toidupankade jaoks on kõige olulisem aidata ennekõike väikeste lastega ja/või paljulapselisi allpool toimetulekupiiri elavaid peresid. Foto: poltsamaa.info

Tartu Toidupangas süveneb probleem, et üha enam tulevad tasuta toitu küsima üksikud mehed, mitte lastega pered, kes on aga toidupanga peamine sihtgrupp.
 
MTÜ Iseseisev Elu, mille haruna Tartu Toidupank tegutseb, juhataja Maire Koppel rääkis, et 3000 abivajajast moodustasid üksikud mehed eelmisel aastal ligi 10%, ent praegu küündib nende osakaal kõigist abivajajaist juba veerandi lähedale.

„See kõlab jõhkralt, aga kas ühiskond peab toetama paadunud viinalembest inimest, kes joob kolme päevaga oma pensioni maha,“ püstitas Maire Koppel küsimuse. Tema arvates peaks joomahimulised kodanikud enne toiduabi nii-öelda viinaravi saama.
 

Eesti toidupankade jaoks on kõige olulisem aidata ennekõike väikeste lastega ja paljulapselisi peresid, kes leavad allpool toimetulekupiiri. Nii kõlab Eesti Toidupanga kodulehel nende põhieesmärk. Ometi pole toidupangal Koppeli sõnul õigus keelduda abistamast kedagi, kellele linna sotsiaaltöötaja on abi määranud.
 
Tuginedes toidupanga kodulehele saavad toiduabi inimesed, kelle sissetulekud jäävad allapoole ametlikult määratud toimetuleku piiri. See 90 eurot või vähem esimese ja 72 eurot või vähem iga järgmise pereliikme kohta kuus.

MTÜ juhataja Koppeli sõnul on ilmselge, et näiteks äsja vanglast vabanenud üksik mees vajabki abi, ent vastukarva käivad talle mehed, kes laskuvad nii-öelda mugavustsooni ega kavatsegi end järje peale aidata. 

„Lastega pered tulevad ühel hetkel ja ütlevad: aitäh, ma enam ei vaja toiduabi, olen kriisist väljas,“ näitlikustas Maire Koppel. „Vaat neid mehi ei tule, kes ütlevad, et olen kriisist väljas. Nemad käivad mõnuga siin ja on vahel purjuski.“
 

Kogemusi purjus toiduvajajatega kinnitas ka teist aastat toidupangas vabatahtlikult abis käiv kunstitudeng Peeter Liedemann, kui tema arvates pole see probleem praegu nii tõsine.

Märksõnad: 
Uudised
Toimetaja: 
Linda Eensaar

Lisa kommentaar