Sa oled siin

Tartu Vanemuise tänava parkla läheb lõhki

  • Salto AB eskiis majale, mis on planeeritud aadressile Kitsas 5.

Aadressile Kitsas 5 planeeritud äripindadega kortermaja tulevased kliendid peaksid oma autod jätma Vanemuise tänaval asuvasse parklasse, kus juba niigi napib parkimiskohti.  
 
Kitsas 5 krunt kuulub Vallikraavi Aktsiaseltsile, kes esitas Tartu linnavalitsusele detailplaneeringu kaks aastat tagasi. Krundile planeeritakse ehitada kortermaja, mille alumisele korrusele on kavandatud äriruumid.  
 
Äripindade klientidele parkimiskohti krundil ette nähtud ei ole. Planeeringus on kirjas, et klientidel on võimalik auto jätta Vanemuise 15 krundil olevasse parklasse.
 
Tartu linnavalitsuse liikluskorraldusteenistuse juhataja Martin Nelise sõnul ei saa eeldada, et Vanemuise 15 parklasse mahub veel autosid. „Vanemuise tänava parkla on tihti sajaprotsendiliselt täis,“ ütles ta. 
 
ASi Vallikraavi juhataja Indrek Rentel probleemi ei näe ja tema sõnul parkimiskohtade pärast maja ehitamata ei jää. „Kliendid peavad niikuinii parkima avalikes kohtades,“ ütles ta. 
 
Vanemuise 15 parkla vastas asuva Selene ilusalongi juuksur Kätlin Alandi sõnul on parkla tihti triiki täis. „Mõni päev on täiesti hullumaja,“ ütles ta. 
 
Vanemuise 15 parklast üle ristmiku paikneva Kaanoni koopiakeskuse klienditeenindaja Merle Ant ütles, et parkimiskohti napib isegi päeval. Ta tõi välja, et parkimiskohtade puudus on eriti suur, kui Vanemuise teatris toimuvad konverentsid või lasteetendused. 
 
Ant tõi välja, et kui parklasse jäetaks veel rohkem autosid, siis läheks parkimiskohtadega väga kitsaks. „Me ei saa endagi kliente pargitud,“ ütles ta. 
 
Linnavalitsuse linnaplaneerimise ja maakorralduse osakonna planeerija Ingrid Perneri sõnul ei ole linnavalitsus kohustatud kesklinnas parkimist võimaldama. Perner tõi välja, et parkimiskohtade puudus soodustab rohelist eluviisi. 
 
Linnavalitsuse liikluskorraldusteenistuse juhataja Nelise sõnul ei saa linn tagada lõpmatuseni parklaid. „Välismaal on see täiesti tavaline, et käiaksegi parkimiskohtade puuduse tõttu ühistranspordiga tööl,“ ütles ta. 
 

Märksõnad: 
Eesti
Toimetaja: 
Terje Talv

Lisa kommentaar