Sa oled siin

Tartumaa spordilaagrid on noortele luksus

  • Laste ja noorte spordilaagrid on vähekindlustatud peredele liiga kallid. Foto: Sportcamp.gr

Tartumaa kohalikud omavalitsused ei suuda piisavalt rahastada majanduslikult väiksema võimekusega perede noori meelepärastes spordilaagrites osalemiseks.

Tartu pereliidu juhatuse esimehe Külli Rüütli sõnul ei kata noortelaagris osalemise toetused kõiki võimalikke kulutusi. Suurele osalustasule lisanduvad ka transpordikulu ja taskuraha. Kuigi tasuta noortelaagreid on olemas, tuleks Rüütli arvates valiku tegemisel rohkem arvestada laste enda eelistustega. 

„Kõik ei pea olema suusatajad või klaverimängijad, on palju imelisi alasid, mis on kallimad, kuid noore individuaalsust ja nende tulevikku arvestades kasulikumad,“ rääkis Rüütli.

Ihaste ratsaspordi- ja vabaajakeskus korraldas suvel mitu ratsalaagrit, mille osalustasu oli 160 eurot. Ratsatreener Piret Hommuk ütles, et see on kõrge, sest laagri korraldamisel tuli arvestada vaid keskuse rahadega. Hommuki sõnul on ratsutamise vastu huvi olemas, kuid osalustasu suurus seab piire. „Üks pere soovis kaks last laagrisse saata, kuid neil ei jätkunud selleks vahendeid,“ ütles Hommuk. Tema arvates on taolistel laagritel suur tähtsus, sest need pakuvad füüsilist aktiivsust, aga annavad ka võimaluse huvi tekkimiseks ratsaspordi vastu.

Omavalitsuste panus perede toetamiseks on erinev. Tartu linnas saavad toetusi taotleda majanduslikult vähekindlustatud pered või puudega lapsele tema vanemad. Toetust võib saada kuni 10 eurot laagripäeva eest. Tartu linna noorsooteenistuse juhataja Piret Talur ütles, et osade laagrite puhul eraldatakse korraldajatele rohkem toetust, et ka noored, kellel raha napib, saaksid neist osa võtta.

Peipsiääre valla vallasekretär Tatjana Kohtova sõnul pole lähiaastatel nende käest sellist toetust küsitud. „Tunneme kõiki ja kui tekib toetamiseks vajadus, siis püüame need ka rahuldada,“ ütles Kohtova.

Tartu maavalitsuse noorsootöö peaspetsialist Riina Sepma ütles, et suur osalustasu on probleem, sest paljudel noortel pole võimalik seda tõepoolest maksta. „Noortele toimuvad ka projektikonkursid laagrite rahastamiseks,“ rääkis Sepma.

Piret Taluri sõnul võib tulevikus Tartu linna toetus kasvada, sest tänavu jääb vahendeid üle. Külli Rüütli arvates suudavad aktiivsed pered ka teistest kanalitest toetusi saada, kui perekonnas osatakse hinnata spordilaagrite väärtusi.
 

Märksõnad: 
Uudised
Toimetaja: 
Linda Eensaar

Lisa kommentaar