Tartus alustas noortetööd seitsmes jalgpalliklubi

• Tartu JK Welco ootab oma koondisesse lapsi ja noori. Foto: juhendaja.ee

Eesti jalgpallimeistrivõistluste tugevuselt neljandas liigas palliv Tartu JK Welco alustas sel sügisel noortetööga, sest vastasel juhul poleks neil võimalik liigapüramiidi järgmisele astmele ronida.

Jalgpalliliidu kehtestatud Esiliiga B (tugevuselt kolmas liiga – M.T.) litsentseerimise kord näeb ette, et litsentsitaotlejal peab olema vähemalt kaks noorte võistkonda. Sinna hulka loetakse ka 10-aastaste või nooremate võistkond, kes ei osale Eesti noorte meistrivõistlustel.

Treener Siim Valtna juhendamisel osales eile Tamme staadioni kunstmurul peetud Welco noortegrupi esimesel treeningul neli 1.-2. klassis käivat jalgpallihuvilist, millega aga võistkonda kokku ei pane, sest noorimas vanuseklassis (E2) on võistlusmängus korraga väljakul seitse mängijat. Kas säärane alamehitatud võistkond läheb arvesse?

Eesti Jalgpalli Liidu infojuhi Mihkel Uibolehe sõnul poleks Welcol ülaltoodud fakte arvesse võttes võimalustki, ent alaliit võib uutele tulijatele, nagu Welco, anda teatud üleminekuperioodi, mis ajaks peavad nõuded täidetud olema. Ent see eeldab klubipoolset tahet ja ka esimesi reaalseid samme.

„Ilusate silmade ja suurte plaanide eest me loomulikult litsentsi ei anna,“ sõnas Uiboleht. „Eks kokkuvõttes litsentseerimiskomisjon otsustab, aga üldiselt suhtutakse uutesse tulijatesse alati positiivselt ja terve mõistusega. Kui sportlikel alustel kõrgemasse liigasse kvalifitseerunud võistkond tahab kasvada klubiks, siis jalgpalliliit on kahe käega abis.“

Treener Valtna sõnul on nullist alustada ja kohe kolm gruppi käima panna päris raske. Sestap töötab ta praegu selle nimel, et esimese grupi, kuhu on oodatud nii tüdrukud kui poisid, treeningutele tuleks ligi 15 last. Tegemist on noorte jalgpallis uue klubiga ning Welco esindajad on käinud eelmise nädala lõpust alates viies eri Tartu koolis end tutvustamas. Järgmisel nädalal on plaanis veel mõnd kooli külastada. „Kui ma koolides käisin, sain teada, et on palju lapsi, kes ei tee üldse sporti,“ usub Valtna, et Tartus on koht ka seitsmendale noori treenivale jalgpalliklubile.

Welco esindaja Mart Raamatu arvates on klubiderikkal Tartu turul päris keeruline oma niši leida. „Meie jaoks on väga tähtis sõpruskonna teke ja me tahame oma noori samas vaimus kasvatada,“ tutvustab Raamat JK Welco mõttemaailma.

Linda Eensaar