Sa oled siin

Tartus sõidavad bussiga tasuta vaid valitud pensionärid

  • Allikas: www.tartu.ee

Tartu linna piiri peal elavatele pensionäridele võib linnaliinibussiga sõitmine osutuda üpris kulukaks, sest neile tasuta sõiduõigus ega mingeid soodustusi ei kehti.
 
Pensionär Elvi Ploom kolis jaanuaris Tallinnast juriidiliselt küll Tartu valda, kuid täpsemalt elab ta valla ja linna piiri peal. Linna ühistransport on aga tasuta vaid neile eakatele, kes on Tartusse sisse kirjutatud. "Kui oled tulnud pensionärina pealinnast Tartusse elama, siis on eriti kurb see, et iga liigutuse eest, mille ma sõidan bussiga, maksan euro," ütles Ploom.
 
Ka Ploomi tütar Merike Ploom-Lindmaa ei pea praegust olukorda õigeks.
 

"Valla pensionär, kes elab linnapiirist paarisaja meetri kaugusel, maksab iga sõidu eest euro ja linna pensionär ei maksa sentigi," ütles Ploom-Lindmaa.
 

Ta lisas, et kuu aja jooksul bussipiletitele raisatud rahast saab kokku üsna kopsaka summa.
 
Vallad otsivad lahendust
 
Tartu vallavanem Aivar Soobi sõnul on vald probleemist teadlik ja sellele lahenduse leidmist on arutatud ka teiste linnaäärsete valdadega.  
 

"Päris nii ei saa teha, et maksame kogu valla pensionäride eest, sest seda ühistransporti ei kasuta mitte kõik pensionärid kogu vallas, vaid pigem ikka need, kes linnale lähemal elavad," ütles Soop.

 
Praegu Soobi sõnul pensionäridele transporditoetuseid määratud ei ole.
 
Järgmine aasta annab arutlust
 
Luunja vallavanem Aare Anderson kinnitas, et ka nemad on probleemist teadlikud ja huvitatud selle lahendamisest. Andersoni sõnul eeldab lahenduse kiire leidmine läbirääkimisi Tartu linnaga, linnaäärsete valdadega ja Tartu linna teenindava bussifirmaga.
 

"Tartu linn on meiega aastaid arvestanud ja ma usun, et nad on meiega arvestanud ka bussihanketingimustes," ütles Anderson.
 

Andersoni sõnul toimuvad läbirääkimised lähima kuu aja jooksul, et uue aasta alguseks oleks asi kindlasti organiseeritud. "Praegu on Tartu linna ühistranspordis üleminekuperiood uuele elektroonilisele süsteemile, kuid uuel aastal hakkab süsteem täieulatuslikult toimima. Selleks ajaks oleks vaja, et asi oleks korras," ütles Anderson.
 
Linn lepib probleemiga
 
Tartu linna ühistranspordi peaspetsialist Madis Oona põhjendab pensionäride piletihindade erinevust sellega, et linn eelistab oma elanikke. "Linna ja valla kokkukasv on tõesti viimasel ajal probleem, kuid see otsus (oma elanike eelistamine  ̶  A.P) on tehtud mitu aastat tagasi.

Märksõnad: 
Uudised
Toimetaja: 
Greta Külvet

Lisa kommentaar