Sa oled siin

Teatril NO99 on 12 000 euro suurune maksevõlg

Tänase seisuga on teatril NO99 Maksuameti andmetel 12 000 euro suurune maksevõlg.
 
NO99 tegevjuhi Paul Aguraiuja sõnul on osaliselt riigimaksud ajatatud (maksmisperioodi mitmele tähtpäevale jaotamine) ennetamaks rahavooluga seotud raskusi.
 
Märkimisväärse osa Teater NO99 sissetulekutest moodustavad tulud, mis on seotud esinemistega välismaal. Käesoleval aastal on peaaegu kõik NO99 välismaal toimuvad etendused aasta viimastel kuudel ning nendelt saadav tulu laekub alles aasta lõpus, sellest ka vajadus planeerida kuludega kaasnevat rahavoogu, selgitas Aguraiuja.
 
Aguraiuja sõnul ajatatud maksevõlg külastajate teatrielamust ega teatri tegevust kuidagi ei mõjuta ja muretsemiseks põhjust ei ole.
 
NO99 pearaamatupidaja Marju Väli keeldus teatri maksuvõlgade kohta informatsiooni jagamast.
 
Sarnaselt NO99-le on ka Nukuteater varasemalt võlgadega rinda pistnud. Nimelt oli 2013. aastal nukuteatri maksuvõlg ligikaudu 86 000 eurot, lisaks oli asutusel umbes 200 000 euro eest arvevõlgu. Võlad said tasutud 2014. aastaks.
 
Nukuteatri tegevjuhi Joonas Tartu sõnul algas võlgade likvideerimine põhjalikust tulude ja kulude analüüsimisest. Tartu sõnul võttis Nukuteater kulude vähendamiseks kasutusele mitmeid meetmeid, kuni koondamiseni välja. “Eks see selline samm-sammu haaval kulude ja tulude ülevaatamine ole, et jumala eest ei peaks säästuteatrit tegema,” lisas ta.
 
Tartu sõnul mängis riik olulist rolli võlgade tasumisel. “Rääkisime Maksuametiga läbi lootuses, et riik, kellel nähtavasti suuri käibevahendite probleeme pole, on valmis kauem ootama,” selgitas Tartu. Lisaks makseperioodi pikendamisele sai Nukuteater riigilt ka lisatoetusi.
 
Tartu sõnul on riigi poolt määratud toetusrahad igati piisavad ning nurisemiseks põhjust ei ole. “Toetustega on võimalik väga head teatrit teha ja riik on väga hästi teatritesse panustanud,” lisas Nukuteatri tegevjuht.
 
Kultuuriministeerium toetab tegevustoetusega 8 sihtasutust (NO99 kuulub sihtasutuse alla), 2 munitsipaaletendusasutust, 15 eraetendusasutust ja Rahvusooperit Estonia.
 
Kultuuriministeeriumi teatrinõuniku Katre Väli  sõnul on 2018. aasta tegevustoetuste taotlused alles menetlemisjärgus ja seetõttu ei saa muudatusi veel prognoosida. „Küll on teada, et suureneb sihtasutuste toetus vastavalt kultuuritöötajate miinimumpalga tõusule,“ lisas Väli.

 
Teater NO99 on 2005. aastal loodud teater Tallinnas, mille keskmes on 10 näitlejast koosnev trupp.

 

Märksõnad: 
Uudised

Lisa kommentaar