Sa oled siin

Terroriohu tõttu on Eesti üritused suurema tähelepanu all

  • Jalgpall. Allikas: "Football iu 1996" by Rdikeman at the English language Wikipedia. Licensed under CC BY-SA 3.0 via Commons - https://commons.wikimedia.org/wiki/File:Football_iu_1996.jpg#/media/File:Football_iu_1996.jpg

Politsei võtab seoses Pariisi sündmustega lähiajal Eestis aset leidvad üritused kõrgendatud tähelepanu alla.

 

Euroopas jäi suurenenud terroriohu tõttu hiljuti ära kaks jalgpallimatši. Üks pidi toimuma Saksamaal ja teine Belgias.

 

Ohuhinnangute koostamine on tavapärane

 

Põhja prefektuuri korrakaitsebüroo juht Valdo Põder rääkis, et enne igat avalikku üritust, olgu selleks laulupidu, spordiüritus või meeleavaldus, vaatab politsei üle ürituse sisu, toimumise aja ja koha ning vastavalt sellele annavad nad ka ohuhinnangu. Ohuhinnangu koostamisel peab politsei veel ka silmas, milline on ürituse sihtrühm ja kas müüakse ka alkoholi.

 

Põder ütles, et kuigi ohuolukord Eestis ei ole seoses Prantsusmaa sündmustega muutunud, on politsei võtnud igaks juhuks kõrgendatud tähelepanu alla lähiajal toimuvad avalikud üritused.

 

Eesti Jalgpalli Liidu avalike- ja koostöösuhete osakonna juhataja Mihkel Uiboleht rääkis, et enne igat mängu teevad nad koostöös turvafirma ja politseiga ohuhinnangu. Seda tehes arvestavad nad alati, kellega mäng toimub.

 

Eestis pigem muud ohud 

 

Kui Eesti koondis mängib näiteks Venemaa, Gruusia või Ukrainaga, siis on ohutase suurem. Uibolehe sõnul võib sellistele mängudele tulla äärmuslike vaadetega inimesi, kes näevad jalgpallimatšis võimalust avaldada meelt mõne riigi poliitilise korra suhtes. Kuigi viimasel ajal on Euroopas ära jäetud mitu jalgpallimatši, siis Uibolehe arvates pole pelgalt hirmu pärast mõistlik üritustel suuremaid turvameetmeid rakendada.

 

Uiboleht ei pea eriti tõenäoliseks, et staadionitel midagi juhtuks, sest nagu Pariisi sündmused tema sõnul näitasid, oli staadion tegelikult kõige turvalisem koht. Erinevad meediaväljaanded on kirjutanud, et terrorist tahtis pääseda tribüünile, aga turvamehed said jälile, et tal on pommivöö ümber ja teda ei lastud sisse, mistõttu õhkis ta end staadionist eemal.

 

Kristjan Saarik, paljude G4Si suurürituste turvapartner ütles, et Pariisi sündmused on äärmuslik näide ja tegelikult tuleb igapäevaselt uute ja pealtnäha väiksemate ohtudega arvestada. “Paljud ei tule selle pealegi, et rahvarohkel üritusel võib kellelegi näiteks droon pähe kukkuda ja inimest vigastada,” märkis Saarik. Siiski lisas ta, et Pariisi sündmuste valguses vaatab G4S oma riskianalüüsid uuesti läbi.

 

Märksõnad: 
Uudised
Toimetaja: 
Jaanus Vogelberg

Lisa kommentaar