Sa oled siin

Terroriohu tase Eestis jääb madalaks

  • Allikas: Flickr'i kasutaja Takver

Kuigi Pariisi sündmuste järel on terroriohu taset tõstnud näiteks Taani, Rootsi, Poola ja Belgia ning enne sündmusi ka Soome, ei ole kaitsepolitsei andmetel  Eestis terroriohu taseme tõstmiseks põhjust.
 
Kaitsepolitsei pressiesindaja Agnes Suurmets-Ots ütles, terroriohu taseme tõstmine käib info põhjal, mida kaitsepolitsei hankinud on. 
 
Terrorioht on Suurmets-Otsa sõnul pidevalt jälgimise all. "See ei ole selline asi, mida kord aastas vaadatakse," ütles ta.
 
Soome ja Rootsiga võrreldes ei ole Suurmets-Otsa sõnul Eestis selliste terroriaktide juhtumiseks soodne pinnas.
 
Riigikogu riigikaitse komisjoni liikme Jaanus Karilaid ütles, et eelnevalt mainitud riigid on tõstnud terroriohu taset eelkõige moslemikogukonna suuruse tõttu nendes riikides. "Alles tegi Helsingi moslemikogukond avalduse, et nad tahavad pealinna viit mošeed. Eestis ei ole täna mošee ehitus üldse päevakorral," ütles Karilaid.
 
Karilaid ütles, et terroriohu tase tõuseb Eestis siis, kui paguluspoliitika läheb väga liberaalseks. "Kui me ei kontrolli inimeste tausta piisavalt palju ja laseme tekkida getodel ja tugevatel kommuunidel, suureneb ka oht," ütles ta.
 
Terroriohu taseme Eestis määrab Kaitsepolitseiamet.

Lisa kommentaar