Ta rääkis, et peopaiga külastajaskond, kes on enamasti tudengid, on kasvanud nii suureks, et ehituse alustamisel leitakse lihtsalt uus koht, kus ürituste korraldamisega jätkata.

Sa oled siin

Tiigi tänava krunti ootab ees muutus

Aadressile Tiigi 67 plaanib maaomanik Tiigi Invest rajada büroo- ja elamuhooned ning parkla. Praeguseni on firma lubanud seal poolmuidu tegutseda klubil Džungel ning Vaksali kogukonna aial. 

Tiigi 67 krunt pindalaga 9023 m² asub Vaksali ja Tiigi tänava ristmikul raudtee läheduses. OÜ Tiigi Invest esitas mullu oktoobris Tartu linnavalitsusele detailplaneeringu algatamise ettepaneku sooviga püstitada sinna korterelamu, kaubandus- ja teenindusehitised ning parkla. Praegu asuvad seal administratiivhoone, garaaž ja ladu-töökoda.  

Eesmärk oli MTÜ Majaka pilootprojektiga “Tartu elavad aiad” tühjalt seisev õu korda teha ning tutvustada linnaaianduse võimalusi, ütles Krejci. 

Klubi Džungli omaniku Madis Masingu sõnul loodi peopaik Tiigi tänavale umbes aasta tagasi. Ta lausus, et oli tulevast ehitusplaanist teadlik juba krundile kolimisel ning on sellega arvestanud. “Oleme õnnelikud, et oleme saanud siin toimetada,” ütles ta. Masing lisas, et omanikud on olnud väga vastutulelikud. 

Ta rääkis, et peopaiga külastajaskond, kes on enamasti tudengid, on kasvanud nii suureks, et ehituse alustamisel leitakse lihtsalt uus koht, kus ürituste korraldamisega jätkata. Ta sõnas, et kogu sisustus on tehtud võimalikult lihtsalt – mööbel on kruvidega kinnitatud –, et selle saaks pärast lahti võtta ning kergesti uuesti üles seada.  

Vaksali kogukonna aia juhataja Jiri Krejci sõnul said noored tänavu kevadel Tiigi 67 alale omaniku loal asuda tegutsema tasuta. Eesmärk oli MTÜ Majaka pilootprojektiga “Tartu elavad aiad” tühjalt seisev õu korda teha ning tutvustada linnaaianduse võimalusi, ütles Krejci.  

Ta teadis, et omanikel on kavas detailplaneering ning kauaks nad seal kurke-tomateid kasvatama jääda ei saa. Krejci lisas, et Vaksali kogukonna eesmärk oli alustada linnaaedade võrgustiku rajamist. Ta sõnas, et peale ehituse algust otsivad nad tegutsemiseks uue koha, tõenäoliselt Emajõe lähedusse. “Aedu on ju Tartus veel,” ütles Vaksali kogukonna aktivist Gloria Niin.  

Tartu linnavalitsuse linnaplaneerimise ja maakorralduse osakonna detailplaneeringute juhataja Aire Priksi sõnul asub kõnealusel krundil palju tühja maad ning aiad-garaažid on vanad ja lagunevad. “Linna soov on kole ja kaootiline koht ära kaotada,” ütles Priks.  

Klubi Džungli omanik Madis Masing ütles, kolimise peale ta veel ei mõtle ning tuleval suvel on plaanis avada Tiigi tänava ääres kohvik. Vaksali aia eestvedaja Jiri Krejci lausus, et ka nende kogukond loodab kevadel kõnealuses õues edasi kõpitseda. Masing lisas, et ehituse alguskuupäev pole teada, kuid tõenäoliselt saavad noored krundil tegutseda veel paar aastat.

 

Märksõnad: 
Uudised

Lisa kommentaar