Otsused sõltuvad riigi eelarvest ja kui sealt raha ei tule, siis pole võimalik muutusi sportlaste ravikindlustuse osas teha.

Sa oled siin

Tippsporti pürgijatel puudub ravikindlustus

Sportlaste ravikindlustuse küsimusele otsitakse endiselt vastust. Praegu jäävad haigekassa toetusest ilma need tippsportlased, kes ei tööta ega õpi ning tulemuste poolest jäävad parimatele alla.

Eesti Olümpiakomitee (EOK) asepresidendi Tõnu Tõniste sõnul on tegemist valusa teemaga, sest ravikindlustuse küsimus on praegu lahenduseta. Tõniste sõnul on EOK palgal 23 sportlast ning neile lisaks 18 sportlast töötavad kaitseväe teenistuses. Seega on neil kehtiv haigekassa olemas. “Paljud sportlased, kes ei lähe ülikooli ja pole tulemuste poolest tasustatud, on tegelikult hädas ja peavad ise maksma paarsada eurot iga kuu, et saada haigekassa,” ütles Tõniste.

Otsused sõltuvad riigi eelarvest ja kui sealt raha ei tule, siis pole võimalik muutusi sportlaste ravikindlustuse osas teha. “Kui riik ütleb, et minge te puu otsa, me võtame teil raha ära, siis ei tule üldse midagi,” sõnas Tõniste. Ta lisas, et tuleval nädalal toimub EOK täitevkomitee koosolek ja sportlaste ravikindlustuse küsimusele tuleb seal aktiivselt lahendusi pakkuda.

“Sport on ainult üks osa elust. On ka tavaelu ja kunagi ei tea, millal võib tervisega midagi juhtuda,” ütles Mägi.

Eesti parima tõkkejooksja Rasmus Mägi sõnul on sportlastele ravikindlustuse olemasolu väga oluline. Ta lisas, et vahel lahendavad sportlased probleemi nii, et registreerivad ennast perefirmas poole kohaga töötajaks. Kestvat lahendust ei osanud Mägi välja pakkuda. “Sport on ainult üks osa elust. On ka tavaelu ja kunagi ei tea, millal võib tervisega midagi juhtuda,” ütles Mägi. Ta tõi juurde ka võrdluse, et kui uus auto osta, siis on samuti valik, kas teha autole kindlustus või mitte. Hea autojuht olles, pole kellelgi kaitset teiste liiklejate või ootamatute olukordade ees.

Tartu Ülikooli kliinikumi spordimeditsiini ja taastusravi kliiniku füsioterapeut Mati Arend ütles, et tema töös tuleb ette vigastatud sportlasi, kellel puudub haigekassa. Arendi sõnul aitavad mõnikord sellises olukorras sportlasi alaliidud. “Vahel ei tule ka alaliidult toetust ja siis teeme niiöelda sotsiaalset projekti,” ütles Arend. Ta lisas, et sportlasi aidatakse alati nii palju kui võimalik.

Tõnu Tõniste sõnul on võimalused ravikindlustuse probleemi lahendamiseks olemas. Näiteks kui sportlased saaksid ülikoolidega koostöös kauem tudengid olla, siis võiks see ajutise lahendusena toimida. Tõniste sõnul on olukord märgilise tähendusega, kui nelja aasta jooksul ravikindlustuse küsimuses paremuse poole läheb. Tema sõnul ei saa EOK üksi vastutust võtta. Oluline on koostöö riigi, EOK ja alaliitude vahel.

 

Märksõnad: 
Uudised

Lisa kommentaar